Reklama

Aktualności / Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

Dodano: 09.08.2019 r.

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW.  27 starych wiat zostanie wymienionych na nowe. Przy 29 już istniejących nowych wiatach zostaną wykonane prace związane m.in. z przebudową zatok. Całość ma zostać zakończona do 30 listopada 2020 roku.

Ratusz kontynuuje wymianę wiat przystankowych na terenie miasta. Tym razem przetarg na zaprojektowanie i przebudowę zatok dotyczy 27 lokalizacji. Znaczna większość z nich będzie trzymodułowa, a w ośmiu przypadkach przystanki wyposażone zostaną w instalacje fotowoltaiczne.

Cały przetarg został podzielony na dwie części. Druga część zadania mówi o wyżej wspomnianych 27 przystankach, natomiast pierwsza cześć dotyczy przebudowy już istniejących zatok, m.in. prace wiążą się z demontażem i ponownym montażem istniejącej nowej wiaty na przystanku Lisa-Kuli Galeria 01 czy chociażby Cieplińskiego park 02. Pełna lista wiat do przebudowy do pobrania TUTAJ.

Zadania związane z wykonaniem I części przetargu wiążą się m.in. z wymianą krawężników, nawierzchni na zatokach i chodnikach, przebudową lub budową ścieżek rowerowych, przebudową istniejących zjazdów w obrębie zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego, jeżeli oczywiście zajdzie taka konieczność. Pełna lista 27 wiat dostępna jest TUTAJ.

Sam fakt przebudowy nie razi, skłania jednak do pewnych przemyśleń związanych z sensownością ponownej ingerencji w już raz przebudowywane zatoki i to w niedawnym czasie, zważywszy na to, że mogło to zostać wykonane już w pierwszym podejściu.

Pierwsza część polega na dostarczeniu i montażu 27 wiat, spośród których 23 przystanki będą trzymodułowe, zaś pozostałe czteromodułowe. Przystanki, na których znajdzie się fotowoltaika są zlokalizowane na ul. Krzyżanowskiego, Chmaja oraz Langiewicza. Dodajmy, że w trakcie prowadzonych prac, zatoki najprawdopodobniej zostaną przeniesione kilka metrów dalej, tak jak to się działo w przypadku już wymienionych wiat.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 5,9 mln zł. Czas wykonania ww. zadań upływa 30 listopada 2020 roku, zaś otwarcie ofert odbędzie się 12 września br. Projekt budowy i przebudowy istniejących wiat został dofinansowany z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. 

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Modernizacja pompowni wody przy ul. Armii Krajowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na kiepski stan systemu rur w pompowni wody przy ulicy Armii Krajowej w Rzeszowie, konieczna jest ich wymiana. Dz...

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim - Aktualności Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu...

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa - Aktualności Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowi...

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej - Aktualności Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opa...

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: