Reklama

Aktualności Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

Dodano: 09.08.2019

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW.  27 starych wiat zostanie wymienionych na nowe. Przy 29 już istniejących nowych wiatach zostaną wykonane prace związane m.in. z przebudową zatok. Całość ma zostać zakończona do 30 listopada 2020 roku.

Ratusz kontynuuje wymianę wiat przystankowych na terenie miasta. Tym razem przetarg na zaprojektowanie i przebudowę zatok dotyczy 27 lokalizacji. Znaczna większość z nich będzie trzymodułowa, a w ośmiu przypadkach przystanki wyposażone zostaną w instalacje fotowoltaiczne.

Cały przetarg został podzielony na dwie części. Druga część zadania mówi o wyżej wspomnianych 27 przystankach, natomiast pierwsza cześć dotyczy przebudowy już istniejących zatok, m.in. prace wiążą się z demontażem i ponownym montażem istniejącej nowej wiaty na przystanku Lisa-Kuli Galeria 01 czy chociażby Cieplińskiego park 02. Pełna lista wiat do przebudowy do pobrania TUTAJ.

Zadania związane z wykonaniem I części przetargu wiążą się m.in. z wymianą krawężników, nawierzchni na zatokach i chodnikach, przebudową lub budową ścieżek rowerowych, przebudową istniejących zjazdów w obrębie zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego, jeżeli oczywiście zajdzie taka konieczność. Pełna lista 27 wiat dostępna jest TUTAJ.REKLAMA

Sam fakt przebudowy nie razi, skłania jednak do pewnych przemyśleń związanych z sensownością ponownej ingerencji w już raz przebudowywane zatoki i to w niedawnym czasie, zważywszy na to, że mogło to zostać wykonane już w pierwszym podejściu.

Pierwsza część polega na dostarczeniu i montażu 27 wiat, spośród których 23 przystanki będą trzymodułowe, zaś pozostałe czteromodułowe. Przystanki, na których znajdzie się fotowoltaika są zlokalizowane na ul. Krzyżanowskiego, Chmaja oraz Langiewicza. Dodajmy, że w trakcie prowadzonych prac, zatoki najprawdopodobniej zostaną przeniesione kilka metrów dalej, tak jak to się działo w przypadku już wymienionych wiat.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 5,9 mln zł. Czas wykonania ww. zadań upływa 30 listopada 2020 roku, zaś otwarcie ofert odbędzie się 12 września br. Projekt budowy i przebudowy istniejących wiat został dofinansowany z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. 

 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

11.08.2019 21:03:38

~Andrzej Nowak

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r. ...

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?  - Aktualności Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł. ...

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł - Aktualności Rzeszów

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

RZESZÓW. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyz...

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Według planów, inwestycja za blisko 8 mln zł ma zostać zakończona na przełomie września i października 2020 roku. ...

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę - Aktualności Rzeszów

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę

RZESZÓW. Na ul. Rejtana doszło do potrącenia rowerzysty. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem