Reklama

Aktualności Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

Dodano: 09.08.2019

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW.  27 starych wiat zostanie wymienionych na nowe. Przy 29 już istniejących nowych wiatach zostaną wykonane prace związane m.in. z przebudową zatok. Całość ma zostać zakończona do 30 listopada 2020 roku.

Ratusz kontynuuje wymianę wiat przystankowych na terenie miasta. Tym razem przetarg na zaprojektowanie i przebudowę zatok dotyczy 27 lokalizacji. Znaczna większość z nich będzie trzymodułowa, a w ośmiu przypadkach przystanki wyposażone zostaną w instalacje fotowoltaiczne.

Cały przetarg został podzielony na dwie części. Druga część zadania mówi o wyżej wspomnianych 27 przystankach, natomiast pierwsza cześć dotyczy przebudowy już istniejących zatok, m.in. prace wiążą się z demontażem i ponownym montażem istniejącej nowej wiaty na przystanku Lisa-Kuli Galeria 01 czy chociażby Cieplińskiego park 02. Pełna lista wiat do przebudowy do pobrania TUTAJ.

Zadania związane z wykonaniem I części przetargu wiążą się m.in. z wymianą krawężników, nawierzchni na zatokach i chodnikach, przebudową lub budową ścieżek rowerowych, przebudową istniejących zjazdów w obrębie zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego, jeżeli oczywiście zajdzie taka konieczność. Pełna lista 27 wiat dostępna jest TUTAJ.REKLAMA

Sam fakt przebudowy nie razi, skłania jednak do pewnych przemyśleń związanych z sensownością ponownej ingerencji w już raz przebudowywane zatoki i to w niedawnym czasie, zważywszy na to, że mogło to zostać wykonane już w pierwszym podejściu.

Pierwsza część polega na dostarczeniu i montażu 27 wiat, spośród których 23 przystanki będą trzymodułowe, zaś pozostałe czteromodułowe. Przystanki, na których znajdzie się fotowoltaika są zlokalizowane na ul. Krzyżanowskiego, Chmaja oraz Langiewicza. Dodajmy, że w trakcie prowadzonych prac, zatoki najprawdopodobniej zostaną przeniesione kilka metrów dalej, tak jak to się działo w przypadku już wymienionych wiat.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 5,9 mln zł. Czas wykonania ww. zadań upływa 30 listopada 2020 roku, zaś otwarcie ofert odbędzie się 12 września br. Projekt budowy i przebudowy istniejących wiat został dofinansowany z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. 

 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

11.08.2019 21:03:38

~Andrzej Nowak

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu - Aktualności Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu. ...

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin - Aktualności Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski.  ...

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu - Aktualności Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl. ...

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów - Aktualności Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem