Rzeszów - Środa, 22.07.2026
Reklama

274 przejścia dla pieszych w Rzeszowie zyskają dodatkowe oświetlenie

Dodano: 17.07.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne, fot. RESinet.pl
Zdjęcie ilustracyjne, fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na 274 przejściach dla pieszych w Rzeszowie pojawią się specjalne doświetlacze. Dodatkowe oświetlenie poprawi widoczność osób przechodzących przez jezdnię i znacząco zwiększy ich bezpieczeństwo. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy zadania.

— To kolejna inwestycja w bezpieczeństwo pieszych. Doświetlacze sprawią, że osoby przechodzące przez jezdnię będą znacznie lepiej widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku oraz podczas złej pogody — podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowe oświetlenie obejmie przejścia zarówno w centrum miasta, m.in. przy ulicach Cieplińskiego, Pułaskiego, Sobieskiego, Jagiellońskiej i Hoffmanowej, jak i na osiedlach położonych dalej od śródmieścia, np.

  • na osiedlu Budziwój — 17 przejść (ul. Budziwojska, Jana Pawła II, Podleśna, Sportowców),
  • na osiedlu Staromieście — 22 przejścia (ul. Warszawska, Lubelska, Partyzantów, Nad Przyrwą),
  • na osiedlu Przybyszówka — 12 przejść (ul. Krakowska i Dębicka),
  • na osiedlu Załęże — 11 przejść (ul. Stączka, Potockiego, Rzecha, Załęska oraz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego).

Łącznie doświetlacze zostaną zamontowane na 274 przejściach dla pieszych.

Otwarcie ofert zaplanowano na 12 sierpnia. Po podpisaniu umowy wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Reklama