Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Dofinansowanie obejmie zakupy w zakresie kardiologii. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

„Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym” – stwierdziła wiceminister zdrowia.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupiony zostanie zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

„Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii” – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Reklama