Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

Dodano: 19.08.2019 r.

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Dofinansowanie obejmie zakupy w zakresie kardiologii. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

„Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym” – stwierdziła wiceminister zdrowia.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupiony zostanie zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

„Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii” – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko.
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Reklama