Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

3 wypadki, 3 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 08.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 3 wypadki, 3 osoby ranne, 24 kolizje, 5 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadu doszło w piątek po godz. 16:00 na ulicy Lubelskiej. 35-latek kierujący teslą, z niewiadomych przyczyn wjechał w ścianę budynku sklepu. Ranny mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 17.30 doszło do wypadku na ulicy Św. Marcina. 29-letni kierujący renault, wyjeżdżając z terenu posesji w trakcie włączania się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem kymco. W wyniku zdarzenia ranny został 63-letni kierujący motocyklista.

Trzeci wypadek miał miejsce w niedzielę po godz. 12:00 na ulicy Nowe Wzgórze. 28-latek jadący wraz z pasażerką motocyklem Yamaha, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na lewą stronę drogi i wywrócił się. Na skutek zdarzenia 28-letnia pasażerka wymagała pomocy medycznej.

W ciągu minionego weekendu policjanci ujawnili również 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista, 56-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego, wydmuchał ponad 2 promile.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący stracili już prawo jazdy. O ich dbalszym losie zadecyduje sąd.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Reklama