Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

31 sierpnia odbędą się Pokazy Lotnicze w Jasionce. Jeden z pilotów usiądzie na skrzydle lecącego samolotu

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego
RZESZÓW. Do Jasionki przyjedzie m.in. Artur Kielak  i Łukasz Czepiela. Swój lot akrobacyjny wykona również Wojciech Bógdał, który usiądzie na skrzydle lecącego samolotu.

W ostatnią sobotę wakacji, 31 sierpnia, na podkarpackim niebie znów zagoszczą latające maszyny, a ich piloci swoimi umiejętnościami przyprawią nas o dreszcz pozytywnych emocji. Pokazy odbędą się na lotnisku Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Jasionce, a ich organizatorem będzie Aeroklub Polski. Impreza ma uświetnić 100-lecie jego istnienia.

W Jasionce zobaczymy najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych m.in. Artura Kielaka  i Łukasza Czepielę, który w tym roku był uczestnikiem pokazów w Turbi k. Stalowej Woli. W powietrzu pojawi się w sumie kilkadziesiąt samolotów. Pokaz dadzą piloci Aeroklubu Polskiego – wielokrotni mistrzowie Europy i świata. Kilkanaście punktów pokazów wypełnią akrobacje w wykonaniu pilotów wojskowych. Będą odrzutowce, śmigłowce, samoloty transportowe np. Herkules.

Marszałek Władysław Ortyl, podczas konferencji, na której zostały przedstawione szczegóły dotyczące pokazów,  podkreślał, że druga lotnicza impreza w województwie jest wielką promocją dla Podkarpacia, jako regionu lotniczego. Odniósł się także do jubileuszu aeroklubu.
Reklama
„Jest to piękny jubileusz, aeroklub jest prawie równolatką Niepodległej, wychował wielu znakomitych pilotów, ale też spełnia  w dalszym ciągu rolę wychowawczą, edukacyjną” – podkreślał marszałek, dodając, że lotnisko w Jasionce gościło już pokazy lotnicze, które udało się zrealizować przy normalnym ruchu pasażerskim.

Podczas pokazów zostanie wykonany pierwszy na świecie lot akrobacyjny, w czasie którego mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał, usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. Warto posłuchać, co powiedział o tym wyczynie.

Samorząd Województwa Podkarpackiego jest partnerem Centralnych Pokazów Lotniczych z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Reklama