Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
RZESZÓW. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc kontrolę w rejonie miejskiego bazaru znaleźli w torbie mieszkanki Rzeszowa sto paczek papierosów. Kobieta przyznała się, że w domu ma więcej paczek. Po przeszukaniu okazało się, że oprócz papierosów 32-latka przechowywała marihuanę.

28 sierpnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne w rejonie miejskiego bazaru w Rzeszowie. W trakcie legitymowania 32-letniej kobiety okazało się, że w torbie podróżnej przenosi 100 paczek (tj. 2 tys. sztuk) papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta oświadczyła, iż w miejscu swojego zamieszkania również przechowuje wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. W trakcie prowadzonych tam czynności ujawniono 2 645 paczek papierosów (tj. 52 900 sztuk) oraz 464,81 gramów brutto suszu roślinnego określonego wstępnie jako marihuana.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa „odświeżanie” składu Asseco Resovii Rzeszów. Już czterech siatkarzy pożegnało się z zespołem

RZESZÓW. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Rzeszów

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa.

Rzeszów

Chodniki w miejscach gdzie mieszkańcy wydeptali ścieżki? Jest interpelacja radnych

RZESZÓW. Interpelacje wystosowali radni Rozwoju Rzeszowa: Witold Walawender i Daniel Kunysz.

Rzeszów

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ruszy przetarg na projekt. 

Rzeszów

Sprawdź jak będą kursować autobusy komunikacji miejskiej od 1 do 5 maja

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie.

Rzeszów

Kolejny zawodnik żegna się z Asseco Resovią

RZESZÓW. Po tym jak rzeszowski klub opuścili Mateusz Masłowski i Dawid Dryja, zarząd zdecydował się pożegnać kolejnego zawodnika.

Rzeszów

Znamy trasę tegorocznej linii „Zobacz Rzeszów”. Pierwszy kurs już 3 maja

RZESZÓW. Trasa startuje z ul. Grottgera i poprzedzi ją pokaz ładowania autobusów.

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Reklama