Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

35-latek z Rzeszowa podejrzany o dokonanie kilku oszustw na księżach

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Dawidowi L. podejrzanemu o dokonanie kilku przestępstw oszustwa na szkodę kapłanów z parafii na terenie powiatu łańcuckiego.

Dotychczas sprawcy zarzucono popełnienie 4 przestępstw dotyczących wyłudzeń, w tym jedno w formie usiłowania. Sposób działania Dawida L. polegał na wprowadzaniu kapłanów w błąd co do swojej tożsamości i przedstawianiu nieprawdziwej sytuacji osobistej oraz ekonomicznej.

Twierdząc, że potrzebuje pomocy na operacje chorej córki wyłudził od trzech kapłanów łącznie kwotę 3 500 złotych. Jedna z osób duchownych zorientowała się co do przestępczego zamiaru sprawcy i nie udzieliła mu sugerowanej pomocy w związku ze śmiercią córki.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dawid L. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Wobec podejrzanego zastosowano dozór Policji. Dawid L. nie realizował obowiązków wynikających z tego środka zapobiegawczego oraz nie zgłaszał się na wezwania celem wykonania z jego udziałem czynności procesowych.
Reklama
W celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania przygotowawczego prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Łańcucie o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Po orzeczeniu tego środka zapobiegawczego przez sąd na okres 14 dni, Prokuratura Rejonowa w Łańcucie zarządziła poszukiwania podejrzanego listem gończym. Sprawca został zatrzymany 2 lutego 2019 roku na terenie powiatu biłgorajskiego, gdzie m.in. podając się za funkcjonariusza policji, ponownie dokonał przestępstw przeciwko mieniu.

W toku dochodzenia weryfikowane są okoliczności dotyczące popełnienia kolejnych przestępstw przez podejrzanego na terenie powiatu biłgorajskiego i rzeszowskiego. Sąd Rejonowy w Łańcucie na wniosek prokuratora postanowił o dalszym stosowaniu wobec Dawida L. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Przestępstwo z art. 286 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.
 

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Rzeszów

Pożar w Rzeszowie. W zgliszczach spalonej altanki znaleziono zwęglone ciało

RZESZÓW. Do pożaru doszło wczoraj około godz. 21.30, przy ulicy Architektów w Rzeszowie.

Reklama