Rzeszów - Piątek, 18.07.2025
Reklama

37 kolizji, 4 wypadki, 3 osoby ranne - rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowali 37 kolizji oraz 3 wypadki, w których rannych zostało 4 osoby. Dodatkowo, w ramach sobotniej akcji „Trzeźwe popołudnie” zatrzymali 6 kierowców, którzy wsiedli za kółko, po spożyciu alkoholu.

W sobotę przed godz. 3:00 na al. Powstańców Warszawy doszło do zderzenia kierującego hulajnogą elektryczną z pieszym. Ranny 37-latek odniósł obrażenia i trafił do szpitala. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę rzeszowscy policjanci interweniowali przy dwóch wypadkach. Do pierwszego doszło w godzinach porannych na ul. Krośnieńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36–letnia kierująca toyotą, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem marki Autosan. Kierujący autobusem, w celu uniknięcia zderzenia, wykonał manewr hamowania w wyniku czego 85–letnia pasażerka straciła równowagę i upadła doznając obrażeń.

Reklama

Kolejny niedzielny wypadek miał miejsce przed godz. 16.30 na autostradzie A4 w Terliczce. Doszło tam do zderzenia ciężarówki DAF z policyjnym radiowozem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło dwoje policjantów, z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

W sobotę policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 629 kierowców. Spośród skontrolowanych 6 usiadło za kierownicą po alkoholu. 3 z nich odpowie za popełnione wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila, a 3 za popełnione przestępstwo.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Reklama