Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

4 wpadki, 5 osób rannych - rzeszowska policja podsumowała weekend na drogach

Dodano: 16.06.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W ciągu trzech dni odnotowano 4 wypadki, w których rannych zostało 5 osób. Funkcjonariusze pracowali także na miejscu 24 kolizji. # kierujących zostało ukaranych mandatem za jazdę samochodem, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, około godz. 13:00 na ul. Robotniczej w Rzeszowie. 35-letni kierujący pojazdem marki volkswagen uderzył w tył forda, którego kierowca zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej. 43-letni kierowca forda, mieszkaniec powiatu łańcuckiego, odniósł obrażenia i trafił do szpitala.

Dwa wypadki odnotowano w sobotę. Pierwszy z nich miał miejsce przed godz. 14.30, na ul. Langiewicza. Jak informuje KMP w Rzeszowie, 21-latek kierujący oplem, na skrzyżowaniu z al. Witosa, skręcając w lewo w kierunku al. Batalionów Chłopskich, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała pasażerka opla, która została przetransportowana do szpitala.

Z kolei po godz. 16:00 na ul. Potoki w Tyczynie 15-latka kierująca hulajnogą elektryczną wraz z pasażerką, straciła panowanie nad pojazdem i wywróciła się. Niegroźnie ranne, dwie 15-latki, wymagały pomocy lekarskiej.

Reklama

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce w niedzielę przed godz. 11:00 na al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 32-letni kierowca seata, wykonując polecenie zatrzymującego go do kontroli drogowej policjanta, w trakcie zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, zderzył się z kierującym motocyklem yamaha. W wyniku zdarzenia 41-letni motocyklista doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Podczas minionego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom. Niechlubny rekordzista miała 2,5 promila alkoholu. To 40-letni mieszkaniec Rzeszowa. Został zatrzymany tuż po tym, jak w Hyżnem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Ponadto, w trakcie sprawdzania jego danych osobowych policjanci ustalili, że 40-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Reklama