Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

4 wpadki, 5 osób rannych - rzeszowska policja podsumowała weekend na drogach

Dodano: 16.06.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W ciągu trzech dni odnotowano 4 wypadki, w których rannych zostało 5 osób. Funkcjonariusze pracowali także na miejscu 24 kolizji. # kierujących zostało ukaranych mandatem za jazdę samochodem, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, około godz. 13:00 na ul. Robotniczej w Rzeszowie. 35-letni kierujący pojazdem marki volkswagen uderzył w tył forda, którego kierowca zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej. 43-letni kierowca forda, mieszkaniec powiatu łańcuckiego, odniósł obrażenia i trafił do szpitala.

Dwa wypadki odnotowano w sobotę. Pierwszy z nich miał miejsce przed godz. 14.30, na ul. Langiewicza. Jak informuje KMP w Rzeszowie, 21-latek kierujący oplem, na skrzyżowaniu z al. Witosa, skręcając w lewo w kierunku al. Batalionów Chłopskich, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała pasażerka opla, która została przetransportowana do szpitala.

Z kolei po godz. 16:00 na ul. Potoki w Tyczynie 15-latka kierująca hulajnogą elektryczną wraz z pasażerką, straciła panowanie nad pojazdem i wywróciła się. Niegroźnie ranne, dwie 15-latki, wymagały pomocy lekarskiej.

Reklama

Ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce w niedzielę przed godz. 11:00 na al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 32-letni kierowca seata, wykonując polecenie zatrzymującego go do kontroli drogowej policjanta, w trakcie zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, zderzył się z kierującym motocyklem yamaha. W wyniku zdarzenia 41-letni motocyklista doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Podczas minionego weekendu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem nietrzeźwym kierowcom. Niechlubny rekordzista miała 2,5 promila alkoholu. To 40-letni mieszkaniec Rzeszowa. Został zatrzymany tuż po tym, jak w Hyżnem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Ponadto, w trakcie sprawdzania jego danych osobowych policjanci ustalili, że 40-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Urzędzie Wojewódzkim uruchomiono tymczasowy punkt szczepień

RZESZÓW. W 16 województwach trwa akcja „Zaszczep się w majówkę”. Osoby znajdujące się w uprawnionej grupie wiekowej i mające już e-skierowanie, mogą bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego dobiega końca

RZESZÓW. Na stadionie przy ul. Hetmańskiej dobiega końca układanie murawy. Warta prawie 11 mln zł inwestycja zakończona zostanie w maju.

Rzeszów

2,7 mln zł na Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzeszowie

​RZESZÓW. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przekazało 2,7 mln zł na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Litewskiej. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowi

Rzeszów

Ewa Leniart chce poprawić infrastrukturę rowerową w Rzeszowie

RZESZÓW. „Na każdy tysiąc mieszkańców musi przypadać co najmniej kilometr ścieżek rowerowych” – mówi Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku utrudnienia na ul. Rzecha. Będą wymieniać nawierzchnię

RZESZÓW. Prace będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Lubelską do skrzyżowania z Załęską. 

Rzeszów

Miasto chce przejąć nieruchomości w rejonie stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Miejscy radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący przejęcia nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie stacji Rzeszów Główny. Zdaniem radnych, tereny te powinny być przeznaczone pod kulturę.

Rzeszów

Wnioski na dofinansowane PCLA i basenu przy ul. Matuszczaka złożone

RZESZÓW. Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, złożył wnioski o rządową dotację na Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne oraz nowoczesny basen przy ul. Matuszczaka.

Rzeszów

Ostatnia partia gazowców Autosan dotarła do Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek do Rzeszowa przyjechało sześć gazowych autosanów, które zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to 81 mln zł.

Reklama