Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

4 wypadki, 4 osoby ranne – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 13.01.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie
Na zdj. Traktor, którym kierował pijany 47-letni mężczyzna / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 4 wypadki, 4 osoby ranne, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, po godz. 17:00 w Sokołowie Małopolskim. Jak informuje KMP w Rzeszowie, 36-letnia mieszkanka Rzeszowa, na ulicy Tysiąclecia na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 84-letnią pieszą. Ranna seniorka trafiła do szpitala.

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotę. Po godz. 2:00, na skrzyżowaniu ulicy Łukasiewicza z Sasanki, nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-letniego pieszego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Tego samego dnia przed godz. 13:00 na alei Armii Krajowej w Rzeszowie, 28-letni kierujący bmw, mieszkaniec powiatu niżańskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 15-latkowi. Karetka pogotowia zabrała nastolatka na badania do szpitala.

Jeden wypadek miał miejsce w niedzielę. Przed godz. 1.30, w Siedliskach, 48-letni kierowca mazdy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. W zdarzenie ucierpiał 17-letni pasażer mazdy, który wymagał hospitalizacji.

Reklama

W trakcie minionego weekendy policjanci ujawnili również trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol.

Prawie 1 promil alkoholu w organizmie miał 55-letni mężczyzna kierujący renault, który został zatrzymany do kontroli w piątek przed godz. 17.30, w Sokołowie Małopolskim.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek kierujący traktorem z pługiem. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, po godz. 8:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Okazało się, że 47-latek ma ponad 3,5 promila alkoholu, a do tego posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim

RZESZÓW. Rzeszów ma najwięcej terenów zielonych spośród miast wojewódzkich – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Rzeszów

26 lutego w Rzeszowie rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

RZESZÓW. Od 1 lutego w województwie podkarpackim trwa kwalifikacja wojskowa. Obowiązek dotyczy 15 tys. osób. W Rzeszowie komisje lekarskie rozpoczną prace w najbliższy poniedziałek. Ogółem do stawienia się do kwalifikacji podlega 1277...

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy nieruchomościach w Rzeszowie. Można ubiegać się o dotację m.in. na oczko wodne czy ogród...

Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

Rzeszów

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Rzeszów

Nowości na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unowocześniły system informacji pasażerskiej. Uruchomiono wyświetlacze i komunikaty głosowe na peronach i w przejściu podziemnym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa

RZESZÓW. Centrum Operacji Bezpieczeństwa, z angielskiego Security Operations Center (SOC),  ma chronić miasto m.in. przed incydentami związanymi z bezpieczeństwem cybernetycznym. To pierwsza w Polsce jednostka tego typu w administracji samorządowej. Wdrożeniem systemu...

Reklama