Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Zabytkowa kamienica przy ul. Piłsudskiego - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Zabytkowa kamienica przy ul. Piłsudskiego - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Dotacje mają charakter uzupełniający i mogą zostać wykorzystane m.in. na przygotowanie dokumentacji, prace zabezpieczające, konserwację elementów architektonicznych, renowację elewacji, dachów czy stolarki okiennej, a także na instalacje chroniące obiekty przed wilgocią, pożarem czy włamaniem.

Wsparcie obejmuje zarówno etap planowania inwestycji, jak i same roboty budowlane oraz konserwatorskie. Celem programu jest ochrona zabytków ważnych dla historycznego charakteru i wizerunku miasta.

O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne oraz podmioty posiadające tytuł prawny do zabytku. Szczegółowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa oraz w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków i Rewitalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W G2A Arena ruszył Kongres 590

RZESZÓW. Kongres potrwa od 7 do 8 października.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Trzcianie koło Rzeszowa

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł na miejscu wypadku.

Rzeszów

Trucking Girl i największy monster truck na świecie na TSLA EXPO Rzeszów 2019

Będą debaty poświęcone branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej, a do tego premiery aut i motocykli...

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W weekend w Rzeszowie zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu [MAPKI]

W Rzeszowie odbędą się Bieg na 5 km o puchar Pratt&Whitney oraz 7. PKO Maraton Rzeszowski.

Rzeszów

"Doktorzy clowni" będą dziś rozdawać uśmiechy w centrum miasta

Akcja pn. "Uśmiechnij się, podaj dalej" fundacji „Dr Clown” będzie prowadzona na rzeszowskim Rynku oraz ul. 3 Maja.

Rzeszów

Policjanci na skrzyżowaniach. Kolejny piątek z akcją "Przejazdne skrzyżowania"

RZESZÓW. Dziś kolejny piątek z policyjnymi patrolami na największych rzeszowskich skrzyżowaniach.

Rzeszów

W Rzeszowie wystawiono księgę kondolencyjną dedykowaną Kornelowi Morawieckiemu

RZESZÓW. W holu głównym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wystawiona została księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu.

Reklama