Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 28.04.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W piątek, 5 maja przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje”. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Rzeszowie obędzie się marsz pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje” z udziałem organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w pochodzie organizatorzy zapraszają także mieszkańców miasta, którym troska o osoby z niepełnosprawnościami i poszanowanie ich godności nie są obojętne.
Reklama
Celem marszu będzie poszerzenie świadomości dotyczącej godności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz stworzenie wspólnego obrazu, na który złożą się m.in. odciski palców na płótnie wszystkich uczestników wydarzenia. 

Marsz rozpocznie się o godz. 10:30 na Alei Pod Kasztanami. Stąd uczestniczy przejdą do Rynku, gdzie wykonają pamiątkowe zdjęcie i około godz. 11:00 namalują wspólnie obraz. Impreza zakończy się ok. godz. 11.30.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Reklama