Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 28.04.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W piątek, 5 maja przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje”. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Rzeszowie obędzie się marsz pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje” z udziałem organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w pochodzie organizatorzy zapraszają także mieszkańców miasta, którym troska o osoby z niepełnosprawnościami i poszanowanie ich godności nie są obojętne.
Reklama
Celem marszu będzie poszerzenie świadomości dotyczącej godności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz stworzenie wspólnego obrazu, na który złożą się m.in. odciski palców na płótnie wszystkich uczestników wydarzenia. 

Marsz rozpocznie się o godz. 10:30 na Alei Pod Kasztanami. Stąd uczestniczy przejdą do Rynku, gdzie wykonają pamiątkowe zdjęcie i około godz. 11:00 namalują wspólnie obraz. Impreza zakończy się ok. godz. 11.30.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Reklama