Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 28.04.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W piątek, 5 maja przez centrum Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje”. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Rzeszowie obędzie się marsz pod hasłem „Moje serce bije tak samo jak Twoje” z udziałem organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w pochodzie organizatorzy zapraszają także mieszkańców miasta, którym troska o osoby z niepełnosprawnościami i poszanowanie ich godności nie są obojętne.
Reklama
Celem marszu będzie poszerzenie świadomości dotyczącej godności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz stworzenie wspólnego obrazu, na który złożą się m.in. odciski palców na płótnie wszystkich uczestników wydarzenia. 

Marsz rozpocznie się o godz. 10:30 na Alei Pod Kasztanami. Stąd uczestniczy przejdą do Rynku, gdzie wykonają pamiątkowe zdjęcie i około godz. 11:00 namalują wspólnie obraz. Impreza zakończy się ok. godz. 11.30.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Reklama