Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: 07.04.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

W piątek rzeszowscy policjanci odnotowali 3 wypadki. We wszystkich poszkodowanymi byli piesi. Do pierwszego z nich doszło rano na ulicy Dominikańskiej w Rzeszowie. 79-letni kierowca mercedesa, jadąc w kierunku ulicy Pańskiej, potrącił 20-latkę, która przechodziła przesz oznakowane przejście dla pieszych. Młoda kobieta trafiła do szpitala.

Około godz. 11:00 policjanci interweniowali przy kolejnym wypadku, do którego doszło w Malawie. Jak ustali, 29-letni kierowca forda, podczas skręcania w lewo w kierunku Kraczkowej, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka motorowerzyście. W wyniku zderzenia obu pojazdów, 72-letni kierujący motorowerem został ranny i wymagał hospitalizacji.
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło zaledwie kilkadziesiąt minut później. Na al. Armii Krajowej 75-letnia kobieta kierująca fiatem, wyjeżdżając z parkingu sklepu najechała na jadącego po drodze dla rowerów 17-latka na hulajnodze elektrycznej. Chłopak z obrażeniami został przewieziony karetkę do szpitala.

Reklama

W sobotę odnotowano jeden wypadek, do którego doszło przed godz. 21:00 na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. 18-latka kierująca oplem, zatrzymała pojazd przed sygnalizatorem świetlnym, który dla jej kierunku ruchu emitował światło czerwone, po czym ruszyła i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki suzuki. W tym zdarzeniu ranne zostały dwie osoby 43-letni kierujący suzuki oraz jego 37-letnia pasażerka.

Ostatni z pięciu weekendowych wypadków miał miejsce w niedzielę, po godz. 21:00 w Szklarach. 20-letni kierowca audi, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, i dachował. Do szpitala trafili dwa pasażerowie, którzy podróżowali z 20-latkiem.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Reklama