Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

57-latka straciła ponad 40 tys. zł. Myślała, że pomaga angielskiemu lekarzowi

Dodano: 03.12.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. 57-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego padła ofiarą oszusta, który podawał się za angielskiego lekarza. Kobieta straciła ponad 40 tys. zł.

57-latka poznał mężczyznę w połowie ubiegłego roku, na jednym z portali społecznościowych. W korespondencji, która z czasem przerodziła się w znajomość, mężczyzna podawał się za angielskiego lekarza. Przekonał kobietę, że kończy misję w Afryce Wschodniej, za którą miał dostać kilka sztabek złota. Początkiem stycznia miał wrócić do Anglii i po drodze przyjechać do Polski, aby spotkać się z kobietą.

Pewnego dnia, 57-latka otrzymała informację, że jej znajomy został zatrzymany na granicy w Turcji, pod pretekstem przewożenia złota bez koncesji. Mężczyzna poprosił 57-latkę o wpłacenie za niego kaucji w wysokości 100 tysięcy złotych. Kobieta nie miała takich pieniędzy, mimo tego pod wpływem manipulacji wpłaciła na podane przez niego konto ponad 42 tysiące złotych.

Reklama

Policjanci ostrzegają przed oszustami

Rzeszowscy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami, wykorzystującymi różne legendy. Zawierając znajomość przez Internet nigdy nie mamy pewności czy osoba, z którą korespondujemy jest tą, za którą się podaje. Przestępcy działający tą metodą najpierw zdobywają zaufanie swoich ofiar, a później ich pieniądze. Jeżeli poznana przez Ciebie w sieci osoba prosi Cię o wpłacenie pieniędzy na nieznany rachunek bankowy zastanów się, czy nie jest to próba oszustwa.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowego żłobka w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe na budowie nowego rzeszowskiego żłobka. Placówka powstaje przy ul. Jachowicza na os. Drabinianka.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowoczesne laboratorium diagnostyczne [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Okulickiego 12 w Rzeszowie powstało nowoczesne laboratorium Diagnostyki, które jest zarazem nową siedzibą grupy. Przy placówce został otwarty punkt pobrań dla pacjentów, czynny przez 7 dni w tygodniu.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica. Koniec produkcji elementów obudowy tunelu

RZESZÓW. Zakończyła się produkcja elementów obudowy tunelu, który powstaje na trasie S19 Rzeszów Południe - Babica. Łącznie wyprodukowano 22 700 segmentów.

Rzeszów

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku –...

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali buspasy. 55 kierowców złamało przepisy

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na buspasach. Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. 55 kierowców złamało przepisy.

Rzeszów

Dachowanie busa na A4 w Terliczce. 47-letnia kobieta zginęła na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Terliczka. W wyniku dachowania busa, śmierć poniosła 47-letnia kobieta. Utrudnienia w miejscu trwały prawie do godz. 21:00.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

Rzeszów

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Reklama