Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

Dodano: 24.09.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 6 października ulicami miasta po raz kolejny przebiegną uczestnicy 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego. Trasa biegu oraz utrudnienia będą analogiczne do roku poprzedniego. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Tegoroczną edycję PKO Maratonu Rzeszowskiego otworzy 5. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney, który odbędzie się 5 października. Kolejną imprezą towarzyszącą głównemu biegowi będą biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 m (przedszkola) do 600 m (szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne).

Podczas Maratonu Rzeszowskiego odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 16-letniego Mateusza. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Mateusza” i dotrzeć z nią do mety. Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego. 16-latek choruje na nowotwór złośliwy Chłoniak Hodgkina.

7. PKO Maraton Rzeszowski to druga impreza biegowa w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega, natomiast trasa tegorocznej edycji będzie taka sama jak w roku ubiegłym. W niedzielę o godz. 9.30 spod Millenium Hall (miejsce startu i mety) biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Ulice wyszczególnione poniżej pogrubionym drukiem zostaną zamknięte w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.
Reklama
Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall, Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Dymnickiego, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ci, którzy nie czują się na siłach, by przebieg 42 km, mogą zebrać pięcioosobową drużynę i pobiec w 6. PKO Rzeszowskij Sztafecie Maratońskiej na dystansach 10 km, 7 km oraz 5 km. Dodajmy, że w każdej zgłoszonej drużynie musi pobiec co najmniej jedna kobieta. Dodajmy, że w ubiegłorocznej edycji przygotowano 800 miejsc. Wciąż są jeszcze wolne miejsca.

W trakcie trwania imprezy nie zabraknie również innych atrakcji, jak np. strefy lekkoatletyczno-piłkarskiej PKO Banku Polskiego, w którym będzie można m.in. sprawdzić swoją precyzję oraz szybkość strzału; zagrać na specjalnym dmuchanym boisku 1 na 1 oraz pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, a także wystartować z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2024. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu

RZESZÓW. Do piątku, 21 lipca br. można zgłaszać projekty do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem pula pieniędzy przeznaczona na realizację zadań wynosi 9,4 mln zł.

Rzeszów

Nowe boisko w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Reklama