Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

Dodano: 24.09.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 6 października ulicami miasta po raz kolejny przebiegną uczestnicy 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego. Trasa biegu oraz utrudnienia będą analogiczne do roku poprzedniego. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Tegoroczną edycję PKO Maratonu Rzeszowskiego otworzy 5. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney, który odbędzie się 5 października. Kolejną imprezą towarzyszącą głównemu biegowi będą biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 m (przedszkola) do 600 m (szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne).

Podczas Maratonu Rzeszowskiego odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 16-letniego Mateusza. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Mateusza” i dotrzeć z nią do mety. Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego. 16-latek choruje na nowotwór złośliwy Chłoniak Hodgkina.

7. PKO Maraton Rzeszowski to druga impreza biegowa w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega, natomiast trasa tegorocznej edycji będzie taka sama jak w roku ubiegłym. W niedzielę o godz. 9.30 spod Millenium Hall (miejsce startu i mety) biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Ulice wyszczególnione poniżej pogrubionym drukiem zostaną zamknięte w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.
Reklama
Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall, Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Dymnickiego, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ci, którzy nie czują się na siłach, by przebieg 42 km, mogą zebrać pięcioosobową drużynę i pobiec w 6. PKO Rzeszowskij Sztafecie Maratońskiej na dystansach 10 km, 7 km oraz 5 km. Dodajmy, że w każdej zgłoszonej drużynie musi pobiec co najmniej jedna kobieta. Dodajmy, że w ubiegłorocznej edycji przygotowano 800 miejsc. Wciąż są jeszcze wolne miejsca.

W trakcie trwania imprezy nie zabraknie również innych atrakcji, jak np. strefy lekkoatletyczno-piłkarskiej PKO Banku Polskiego, w którym będzie można m.in. sprawdzić swoją precyzję oraz szybkość strzału; zagrać na specjalnym dmuchanym boisku 1 na 1 oraz pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, a także wystartować z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Lisiej Górze powstanie integracyjny plac zabaw. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kolejnego w Rzeszowie integracyjnego placu zabaw. Powstanie nad Wisłokiem, przy Lisiej Górze.

Rzeszów

Rzeszów na 6. miejscu w rankingu miast przyjaznych kierowcom

RZESZÓW. Rzeszów uplasował się na 6. miejscu w tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom, przygotowanym przez serwis Oponeo.pl we współpracy z aplikacją Yanosik.

Rzeszów

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Sikorskiego. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniego kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na al. Powstańców Warszawy. Wyłączą dwa pasy ruchu

RZESZÓW. W sobotę (26 czerwca) prowadzone będą kolejne prace przy budowie kładki rowerowej przy moście Karpackim. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają od godz. 7:00 do...

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 3 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza na czas wakacji nowe rozkłady jazdy na liniach 0A, 0B, 12, 13, 17, 18, 19, 34. Linia nr 21 będzie zlikwidowana.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. W weekend degustacja i kiermasz produktów pszczelich

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Rzeszowskiego Miodobrania - degustacja miodu z Pasieki w Sercu Miasta oraz kiermasz produktów pszczelich.

Rzeszów

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

RZESZÓW. Bilet miesięczny Autobus + Autobus uprawnia do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia w ruchu na moście Karpackim

RZESZÓW. W związku z dalszymi pracami przy budowie kładki rowerowej, w środę (23 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, na moście Karpackim) wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama