Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Dodano: 27.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, w piątek doszło do trzech wypadków, w sobotę do kolejnych trzech. Niedziela upłynęła spokojnie, funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia drogowego. W ciągu trzech dni wpłynęło 45 zgłoszeń dotyczących kolizji drogowych.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek po godz. 10.30 na al. Sikorskiego w Rzeszowie. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia sześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po godz. 19:00 na tej samej ulicy zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca seata jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Tyczyna, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył toyoty. Toyota siłą odrzutu uderzyła w citroena, a ten w forda. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby: 44-letni kierujący toyotą oraz jego 29-letni pasażer. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 20.30 doszło do wypadku Niechobrzu. 58-letni kierowca samochodu marki kia, jadąc w kierunku Przedmieścia Czudeckiego, na łuku stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego lasu. 61-letnia pasażerka auta została ranna i przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.

Reklama

W sobotę, tuż po północy w Budach Głogowskich kierujący skodą, na ul. Cegielnianej, na prostym odcinku jezdni zjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, na fotelu pasażera ujawnili 28-latka, który zaprzeczał, że to on kierował, tylko nieznana mu osoba. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Ustalili, że był pijany, miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny sobotni wypadek miał miejsce około godz. 12:00 na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku ul. Lwowskiej, najprawdopodobniej najechała na tył jadącego przed nią opla. W wyniku zdarzenia 58-letnia kierująca oplem wymagała pomocy medycznej i trafiła do szpitala.

Z kolei po godz. 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Malawie. 25-letni kierowca opla, jadąc w kierunku Woli Rafałowskiej, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie o ruchu kierowanym i zderzył się z ciężarową scanią z naczepą. Młody kierowca opla z obrażeniami trafił do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później doszło do wypadku w Stobiernej. 41-letnia kobieta jadąc samochodem marki bmw w kierunku Sokołowa Małopolskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w skodę octavia, która była w trakcie hamowania przed pojazdami stojącymi na jezdni. W wyniku uderzenia skoda siłą odrzutu została przemieszczona na hyundaia. W zdarzeniu ucierpiał 26-letni kierujący skodą. Poszkodowany karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Rzeszów

Traktory na rondzie Pobitno. Ruszył protest rolników [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Kilkanaście ciągników blokuje rondo Pobitno w Rzeszowie. Ruszył 24-godzinny protest rolników.

Rzeszów

Strajk rolników w Rzeszowie. Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku ze strajkiem rolników, który odbędzie się w Rzeszowie od godz. 9.00 dnia 24 sierpnia do godz. 9.00 dnia 25 sierpnia br. część autobusów MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka jednak powstanie

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował się na zwiększenie pieniędzy na budowę Pumptracka na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Reklama