Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

Dodano: 27.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, w piątek doszło do trzech wypadków, w sobotę do kolejnych trzech. Niedziela upłynęła spokojnie, funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia drogowego. W ciągu trzech dni wpłynęło 45 zgłoszeń dotyczących kolizji drogowych.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek po godz. 10.30 na al. Sikorskiego w Rzeszowie. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia sześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po godz. 19:00 na tej samej ulicy zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń policji wynika, że 19-letni kierowca seata jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Tyczyna, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył toyoty. Toyota siłą odrzutu uderzyła w citroena, a ten w forda. W zdarzeniu ranne zostały dwie osoby: 44-letni kierujący toyotą oraz jego 29-letni pasażer. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Kilkadziesiąt minut później, przed godz. 20.30 doszło do wypadku Niechobrzu. 58-letni kierowca samochodu marki kia, jadąc w kierunku Przedmieścia Czudeckiego, na łuku stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego lasu. 61-letnia pasażerka auta została ranna i przetransportowana karetką pogotowia do szpitala.

Reklama

W sobotę, tuż po północy w Budach Głogowskich kierujący skodą, na ul. Cegielnianej, na prostym odcinku jezdni zjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia, na fotelu pasażera ujawnili 28-latka, który zaprzeczał, że to on kierował, tylko nieznana mu osoba. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Ustalili, że był pijany, miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny sobotni wypadek miał miejsce około godz. 12:00 na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-letnia kierująca audi, jadąc w kierunku ul. Lwowskiej, najprawdopodobniej najechała na tył jadącego przed nią opla. W wyniku zdarzenia 58-letnia kierująca oplem wymagała pomocy medycznej i trafiła do szpitala.

Z kolei po godz. 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Malawie. 25-letni kierowca opla, jadąc w kierunku Woli Rafałowskiej, wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie o ruchu kierowanym i zderzył się z ciężarową scanią z naczepą. Młody kierowca opla z obrażeniami trafił do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później doszło do wypadku w Stobiernej. 41-letnia kobieta jadąc samochodem marki bmw w kierunku Sokołowa Małopolskiego, nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzyła w skodę octavia, która była w trakcie hamowania przed pojazdami stojącymi na jezdni. W wyniku uderzenia skoda siłą odrzutu została przemieszczona na hyundaia. W zdarzeniu ucierpiał 26-letni kierujący skodą. Poszkodowany karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Rzeszów

60 firm przedstawi swoje oferty na Targach Pracy w Rzeszowie

Jesienna edycja Targów Pracy będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą prawie 60 pracodawców z różnych branż, złożyć dokumenty aplikacyjne czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Rzeszów

Jak będą jeździły autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW.1 i 2 listopada ZTM tradycyjnie uruchomi linie specjalne oraz wprowadzi kilka zmian w kursach linii regularnych. 

Rzeszów

W sobotę bezpłatne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.

Reklama