Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

600 mln zł dla dwóch podkarpackich szpitali

Dodano: 05.10.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja Szpitala Uniwersyteckiego w Świlczy /  S.T. Architekci
Wizualizacja Szpitala Uniwersyteckiego w Świlczy / S.T. Architekci

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło listę projektów strategicznych rekomendowanych do realizacji w latach 2026 – 2029. Wśród nich znalazły się dwa ogromne projekty z Podkarpacia, w tym m.in. budowa nowoczesnego ośrodka w Świlczy.

30 września zakończono ocenę propozycji projektów strategicznych złożonych w konkursie. Dzień później minister zdrowia zatwierdził listę rankingową.

Pod ocenę formalno-merytoryczną wzięto 57 propozycji na łączną kwotę wnioskowanej dotacji w wysokości 9 331 809 204 zł. Wybrano 20 propozycji projektów, dla których możliwe będzie ustanowienie programu inwestycyjnego ze 100-procentowym wnioskowanym dofinansowaniem. Wśród z nich znalazły się dwie inwestycje z Podkarpacia, dla których przyzne zostanie prawie 600 mln zł.

Pierwsza to Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, który na rozbudowę USK w zakresie onkologii (budowa nowoczesnego ośrodka w Świlczy) otrzyma 299 859 144 zł. Inwestycja ma być realizowana w latach 2026–2029.

Reklama

Drugą placówką jest Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny, który na poprawę dostępności oraz jakości lecznictwa onkologicznego w województwie podkarpackim przez rozbudowę, modernizację i doposażenie otrzyma 299 256 504 zł. Realizacja: 2026–2029.

- To niezwykle ważne inwestycje dla Podkarpacia! Dzięki nim pacjenci będą mieli jeszcze lepszy dostęp do nowoczesnego leczenia onkologicznego, a region zyska silne zaplecze medyczne na najwyższym poziomie – podkreśla wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Reklama