Rzeszów - Środa, 03.09.2025
Reklama

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

Dodano: 05.09.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie telefonów komórkowych oraz usług telekomunikacyjnych od jednego z operatorów. Podejrzani zawierali umowy, na podstawie których uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Nad sprawą wyłudzeń telefonów komórkowych i usług telekomunikacyjnych na szkodę jednego z operatorów, od kilku miesięcy pracowali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Jak ustalili, podejrzani działając wspólnie, zawierali z operatorem umowy na usługi telekomunikacyjne. Na podstawie umów uzyskiwali drogie aparaty telefoniczne w promocyjnej cenie. Z przyjętych zobowiązań nie wywiązywali się, a telefony sprzedawali.

W środę policjanci zatrzymali na gorącym uczynku troje podejrzanych. To 33-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, 39-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta, oboje mieszkający w Rzeszowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 39-latek i 19-latka byli właścicielami kilku firm. Jednak z tych firm nie prowadziła faktycznej działalności gospodarczej. 33-latek, który był przedstawicielem operatora, zawierał z nimi umowy, mimo że miał świadomość, iż zobowiązania z nich wynikające nie będą regulowane. Proceder trwał od września 2017 roku i naraził operatora na straty niemal 800 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych telefonów o wartości 36 tys. złotych.
Reklama
Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili zatrzymanym łącznie 78 zarzutów oszustwa. 39-latek usłyszał 39 zarzutów, 37 zarzutów przedstawiono 33-latkowi, a kobieta usłyszała 2 zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych mężczyzn aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i w piątek zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Reklama