Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

9 wypadków, 13 osób rannych - rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W miniony weekend, w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim policjanci interweniowali na miejscu 9 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Odnotowano również 29 kolizji drogowych.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek, przed godz. 7.30, w Mogielnicy. Z ustaleń policjantów wynika, że 42–letnia kierująca renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzył a się z 46-letnim rowerzystą. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Kolejne zdarzeni drogowe miało miejsce po godz. 10:00 w Niechobrzu. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów – forda i toyoty. 46-letni kierowca toyoty doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Przed godz. 11:00 policjanci interweniowali w Łubnie, gdzie kierujący citroenem najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego przed nim opla corsy. W wypadku rannych zostało 5 osób – obaj kierujący i trzy pasażerki opla.

Tego samego dnia, cztery godziny później na ul. Podgórskiej w Dynowie, 30–letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na asfalt doznając obrażeń.

Reklama

Ostatni piątkowy wypadek miał miejsce przed godz. 20:00 w Kielnarowej. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że 78–letni mężczyzna jadący pojazdem marki Santana w kierunku Borku, zderzył się czołowo z 30–letnim kierującym hondą. W tym zdarzeniu ucierpiał senior, który trafił do szpitala.

Do dwóch wypadków doszło w sobotę. Po godz. 17:00, na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 16–letnia kierująca motocyklem marki Kawasaki, jadąc prawym pasem ruchu najprawdopodobniej najechała na tył pojazdu poprzedzającego volkswagen. Ranna motocyklistka z obrażeniami została przewieziona karetką do szpitala.

Dwie godziny później w Zaczerniu doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruch drogowego. 14–letni rowerzysta jadąc drogą wewnętrzną zderzył się z 7–letnim pieszym. W wyniku zdarzenia dziecko trafiło do szpitala.

W niedzielę po godz. 12:00 rzeszowscy policjanci interweniowali na miejscu wypadku w Borku Starym. Jak wstępnie ustalili, 25-letni kierujący toyotą, na łuku drogi w lewo, w trakcie wykonywania manewru wymijania zderzył się z 20–letnim kierującym oplem, który poruszał się z przeciwległego kierunku. Ranny 20–latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala

Z kolei około godz. 15.30, funkcjonariusze pracowali jeszcze na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ścieżce rowerowej na rzeszowskich Bulwarach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieustalony rowerzysta, jadąc ścieżką rowerową wzdłuż Wisłoka po zachodniej stronie rzeki - od zapory w kierunku Mostu Zamkowego - na wysokości posesji Hetmańska 69, na oznakowanym znakami poziomymi przejściu dla pieszych wjechał w 4-letnie dziecko. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Rzeszowscy policjanci poszukują świadków tego zdarzenia. Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, proszeni są o kontakt z dyżurnym miejskim tel. 47 821 33 11 lub 12 lub z dyspozytorem numeru alarmowego 112 lub mailowo na adres: kmp.rzeszow@rz.policja.gov.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Klasa dla młodzieży z Ukrainy w ZSKU

RZESZÓW. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie otwiera nowy kierunek nauki skierowany także dla młodzieży ukraińskiej. Patronat nad klasą objęła firma Strabag.

Rzeszów

Zielona przestrzeń rekreacyjna z zakątkami tematycznymi na os. Nowe Miasto

RZESZÓW. Inwestycja o wartości 285 tys. zł ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Nowoczesny rezonans magnetyczny w szpitalu przy ul. Rycerskiej

RZESZÓW. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Pracownia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Reklama