Rzeszów - Środa, 02.07.2025
Reklama

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Trwa Festiwal Dziedzictwa Kresów, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie pamięci o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, ich mieszkańcach, kulturze i tradycjach. W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano tzw. aktywną sobotę, a w jej ramach rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. Z kilku miejscowości, w tym m.in. z Rzeszowa na te wydarzenie będzie można dojechać bezpłatnie szynobusem.

Organizatorzy festiwalu tego dnia zabiorą chętnych na rowerową wyprawę do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, pozwolą poznać historię, legendy i tajemnice Starego Brusna, oraz piękno wodospadów w Polance Horynieckiej, a także zachwycić się urokliwymi  krajobrazami Roztocza. Odległość do pokonania  to około 50 km. Start i meta rajdu zaplanowane zostały w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka o godzinie 8:30, a powrót około godz. 16.  

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Dziedzictwa Kresów w sobotę 5 sierpnia będą mogli z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa dojechać do Kresowej Osady bezpłatnie i wygodnie szynobusem. Rozkład jazdy obwiązujący 5sierpnia poniżej:
Reklama
- Odjazd – Rzeszów 6:50 – Przeworsk 7:20 – Jarosław 7:30 – Lubaczów 8:20 – Basznia 8:35,
- Powrót – Basznia 17:30 – Lubaczów 17:45 – Jarosław 18:35 – Przeworsk 18:45 – Rzeszów 19:15.

Tego dnia przy stacji Basznia odbędzie się Piknik Kolejowy. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla małych i dużych, w  tym, m.in. bezpłatne kursy szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój, zajęcia i animacje dla dzieci, spotkania autorskie czy przejażdżki drezynami.  Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 11:00 do 17:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Reklama