Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa ewakuacja pracowników Urzędu Miasta z budynków znajdujących się przy placu Ofiar Getta oraz ul. Kopernika. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, to już trzeci alarm bombowy. Ok. godz. 11.00 alarm bombowy ogłoszono ponownie w Urzędzie Wojewódzkim.

Policja o e-mailu z informacją o bombie dowiedziała się przed godziną 12.00. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

„Przed 12.00 wpłynął e-mail z informacją o bombie. Z budynków ewakuowano ok. 160-170 osób” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Aktualnie w obu budynkach rzeszowscy policjanci sprawdzają pomieszczenia. Warto dodać, że analogiczna sytuacja miała miejsce już dwukrotnie w ciągu dwóch tygodniu. Pierwszy alarm ogłoszony w biurze poselskim PLS-u, drugi w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Jak słyszymy w Ratuszu, pracownicy obu budynków po zakończonych procedurach, prawdopodobnie nie będą musieli wracać do pracy.  

Dodatkowo kolejny alarm bombowy został dzisiaj ogłoszony w Urzędzie Wojewódzkim: "Zostaliśmy zawiadomieni o e-mailu informującym o bombie ok. godz. 11.00. Ewakuowano około 700 osób" - wyjaśnia Adam Szeląg.

Co grozi autorowi fałszywych e-maili? Zgodnie z art. 224a kodeksu karnego o fałszywych zawiadomieniach o zagrożeniu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

RZESZÓW. To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji.

Rzeszów

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Reklama