Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Alarm bombowy w budynkach Urzędu Miasta i ponownie w Urzędzie Wojewódzkim

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa ewakuacja pracowników Urzędu Miasta z budynków znajdujących się przy placu Ofiar Getta oraz ul. Kopernika. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, to już trzeci alarm bombowy. Ok. godz. 11.00 alarm bombowy ogłoszono ponownie w Urzędzie Wojewódzkim.

Policja o e-mailu z informacją o bombie dowiedziała się przed godziną 12.00. Alarm dotyczy budynków Urzędu Miasta, mowa o Wydziale Geodezji oraz Biurze Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

„Przed 12.00 wpłynął e-mail z informacją o bombie. Z budynków ewakuowano ok. 160-170 osób” – informuje Adam Szeląg, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Aktualnie w obu budynkach rzeszowscy policjanci sprawdzają pomieszczenia. Warto dodać, że analogiczna sytuacja miała miejsce już dwukrotnie w ciągu dwóch tygodniu. Pierwszy alarm ogłoszony w biurze poselskim PLS-u, drugi w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Jak słyszymy w Ratuszu, pracownicy obu budynków po zakończonych procedurach, prawdopodobnie nie będą musieli wracać do pracy.  

Dodatkowo kolejny alarm bombowy został dzisiaj ogłoszony w Urzędzie Wojewódzkim: "Zostaliśmy zawiadomieni o e-mailu informującym o bombie ok. godz. 11.00. Ewakuowano około 700 osób" - wyjaśnia Adam Szeląg.

Co grozi autorowi fałszywych e-maili? Zgodnie z art. 224a kodeksu karnego o fałszywych zawiadomieniach o zagrożeniu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Reklama