Rzeszów - Czwartek, 02.10.2025
Reklama

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. Żądamy natychmiastowego powrotu wszystkich uczestników pokojowej misji humanitarnej Global Sumud Flotilla” – piszą organizatorzy protestów.

Globalna Flotylla Sumud to międzynarodowa inicjatywa społeczna, zapoczątkowana w połowie 2025 roku, której celem jest przełamanie izraelskiej blokady Strefy Gazy. W ramach akcji około 50 łodzi z uczestnikami z ponad 44 państw, w tym również z Polski, od kilku tygodni zmierza do Gazy z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków.

W nocy z 1 na 2 października br. część jednostek wchodzących w skład flotylli została przechwycona na wodach międzynarodowych przez izraelskie siły zbrojne. W związku z tym polska koalicja Global Movement To Gaza Poland organizuje spontaniczne protesty w całym kraju. W czwartek, 2 października 2025 roku, w kilkudziesięciu polskich miastach odbędą się demonstracje i akcje pod hasłem: „Alarm dla Gazy! SOS dla flotylli!”.

Na mapie protestów, oprócz metropolii takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź czy Poznań, znalazły się również dwa miasta z Podkarpacia: Rzeszów i Przemyśl.

Reklama

W stolicy regionu demonstracja rozpocznie się o godz. 18:00 na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Z kolei uczestnicy przemyskiej manifestacji spotkają się pod Urzędem Miasta – również o godz. 18:00.

– Wychodzimy na ulice, by zaprotestować przeciwko notorycznym aktom izraelskiej agresji i całkowitej bezkarności. Żądamy natychmiastowej reakcji polskich władz – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu Global Movement To Gaza Poland. – Nie godzimy się na ludobójstwo, okupację i apartheid.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Odnowi oblicze ziemi”. Słowa Papieża Polaka hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli

RZESZÓW. 6 stycznia ulicami Rzeszowa po raz siódmy przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o dotacje na usunięcie wyrobów z azbestem

RZESZÓW. Nabór wniosków odbędzie się w terminie od 14 stycznia do 31 stycznia 2019 r.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! 3 stycznia utrudnienia na ul. Jana Pawła II

RZESZÓW. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu wynika z rozpoczęcia budowy kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Pierwszy rzeszowianin, który urodził się w 2019 roku, przyszedł na świat o godz. 3.06

RZESZÓW. Adaś przyszedł na świat o godzinie 3:06 w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Parku zdrowia na os. Kmity powstanie droga rowerowa oraz plac postojowy

RZESZÓW. Na inwestycje w budżecie miasta na 2019 rok zarezerwowano na ten cel 467 tys. zł.

Rzeszów

PKP PLK otrzymało dofinansowanie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie dwóch projektów.

Reklama