Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Areszt dla 41-latka z Rzeszowa za udostępnianie treści pedofilskich

Dodano: 02.06.2021 r.

Zabezpieczony sprzęt należący do podejrzanego, fot. KWP Rzeszów
Zabezpieczony sprzęt należący do podejrzanego, fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 41-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przesz Policję za rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem dzieci. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Od kilku miesięcy policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie, analizowali działania w sieci, prowadzone 41-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna był podejrzewany o rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem dzieci.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Jak ustalono, 41-latek za pośrednictwem oprogramowania umożliwiającego bezpośrednią wymianę plików w Internecie, udostępniał nagrania zawierające treści pedofilskie. Mężczyzna zajmował się tym przestępczym procederem od dłuższego czasu.
Reklama
Podejrzany został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Jak ustalili specjaliści z zakresu informatyki śledczej, podejrzany usuwał z użytkowanych przez siebie urządzeń rozpowszechniane treści. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, funkcjonariuszom udało się odzyskać te dane.

41-letni mężczyzna usłyszał zarzut rozpowszechniania w Internecie treści pornograficznych z udziałem małoletnich, za co grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i ustalają tożsamość pozostałych osób uczestniczących w procederze.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Reklama