Rzeszów - Piątek, 13.06.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani na ul. Fircowskiego, pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po przestępstwie.. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 21. Ze zgłoszenia wynikało, że na ul. Fircowskiego w Rzeszowie, został pobity mężczyzna. Dyżurny komendy niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Interweniujący policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, którzy próbowali uciec.

Obaj zaprzeczyli, aby brali udział w zdarzeniu, zostali jednak rozpoznani przez pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni, z którymi wcześniej wypił alkohol, nagle bez powodu zaczęli go uderzać pięściami, a gdy upadł kopali go po całym ciele. W trakcie zdarzenia ukradli mu telefon komórkowy. Telefon policjanci znaleźli przy zatrzymanym 38-latku. Pokrzywdzony potwierdził, że to jego własność.
Reklama
Ponieważ w wyniku zdarzenia, odniósł obrażenia i potrzebował pomocy medycznej, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Natomiast zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obydwaj byli pijani, badanie wykazało u obu po ponad 2 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Potwierdzili, że pokrzywdzony spotkał napastników przypadkiem. Poprosił o ogień i wypił z nimi alkohol. Następnie został przez nich zaatakowany. Okazało się, że obydwaj mężczyźni byli już wcześniej karani, a 34-latek działał w warunkach recydywy. Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzut rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego, do którego sąd się przychylił.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Reklama