Rzeszów - Poniedziałek, 22.09.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

Dodano: 18.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani na ul. Fircowskiego, pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych bezpośrednio po przestępstwie.. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 21. Ze zgłoszenia wynikało, że na ul. Fircowskiego w Rzeszowie, został pobity mężczyzna. Dyżurny komendy niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Interweniujący policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, którzy próbowali uciec.

Obaj zaprzeczyli, aby brali udział w zdarzeniu, zostali jednak rozpoznani przez pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni, z którymi wcześniej wypił alkohol, nagle bez powodu zaczęli go uderzać pięściami, a gdy upadł kopali go po całym ciele. W trakcie zdarzenia ukradli mu telefon komórkowy. Telefon policjanci znaleźli przy zatrzymanym 38-latku. Pokrzywdzony potwierdził, że to jego własność.
Reklama
Ponieważ w wyniku zdarzenia, odniósł obrażenia i potrzebował pomocy medycznej, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Natomiast zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obydwaj byli pijani, badanie wykazało u obu po ponad 2 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Potwierdzili, że pokrzywdzony spotkał napastników przypadkiem. Poprosił o ogień i wypił z nimi alkohol. Następnie został przez nich zaatakowany. Okazało się, że obydwaj mężczyźni byli już wcześniej karani, a 34-latek działał w warunkach recydywy. Zebrany materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzut rozboju. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego, do którego sąd się przychylił.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania dla straszych mieszkańców Rzeszowa w ramch Senioraliów

RZESZÓW. Starsi mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań, porad i konsultacji medycznych w ramach Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Inwestycje strategiczne na lotnisku w Jasionce nabierają tempa

RZESZÓW/JASIONKA. Do 2027 roku na podrzeszowskim lotnisku mają zostać zrealizowane trzy ważne zadania. Wszystkie współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).

Rzeszów

Piknik rodzinny inspirowany historią w fosie Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. Już wkrótce fosa Zamku Lubomirskich zamieni się w historyczną przestrzeń z atrakcjami dla całych rodzin. 7 września 2025 r. odbędzie się tam piknik rodzinny organizowany przez Polskie Radio Rzeszów, któremu partneruje...

Rzeszów

400 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. 400 tysięcy złotych zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta na renowację lub remont rzeszowskich zabytków. Wśród nich są m.in. domek myśliwski w zespole dworsko-parkowym na os. Słocina, jedna z kamienic na rzeszowskim...

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Bratkowicach. Nie żyje 40-letni mężczyzna

RZESZOW. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku, do którego doszło w Bratkowicach. 40-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

Od 1 września zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zmianach rozkładu jazdy linii: 6, 9, 14, 44, 58 i 60, które nastąpią od 1 września 2025 r.

Rzeszów

20 autobusów wodorowych trafi do Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów wodorowych, które wzbogacą rzeszowską komunikację miejską. Pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2026 roku.

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Reklama