Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Dodano: 03.07.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Aresztowano sprawcę sobotniego wypadku na ul. Krakowskiej. 20-letniemu Kacprowi I. postawiono m.in. zarzuty o spowodowanie wypadku i prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwym.

Do wypadku doszło w sobotę rano po godz. 4.00 w Rzeszowie na ul. Krakowskiej. 20 letni Kacper I. będąc w stanie nietrzeźwości z orzeczonym prawomocnie zakazem prowadzenia pojazdów za uprzednią jazdę w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem marki mercedes, uderzając w dźwiękoszczelny ekran przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

W pojeździe oprócz kierowcy podróżowało dwóch pasażerów. W wyniku wypadku jeden z pasażerów zginął na miejscu, natomiast drugi z pasażerów jak i sam kierujący odnieśli obrażenia nie zagrażające ich życiu.
Reklama
Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa z Rzeszowa. W dniu 2 lipca 2019 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ponadto w dniu 01.07.2019 r. Kacprowi I. przedstawiono zarzuty o przestępstwo z art. 177 § 1 kk. w zb. z art. 177 § 2 kk. w zw. z art. 178 § 1 kk. w zw. z art. 11 § 2 kk. oraz o przestępstwo z art. 178a § 4 kk.

„Sprawca jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę okoliczności, kara będzie wymierzona raczej w górnej granicy” – informuje Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Rzeszów

W weekend wielkie święto akrobatyki w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na hali Podpromie odbędą się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej.

Rzeszów

Miejski fortepian na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Fortepian jest odporny na każdą pogodę i pozostaje do dyspozycji mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowy basen przy ul. Matuszczaka będzie gotowy we wrześniu

RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 26 mln zł jest już w zaawansowanej fazie.

Rzeszów

Rozpoczęła się budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

​RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2022 r. na placu przed Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana 65.

Reklama