Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

Areszt za usiłowanie zabójstwa ojca. Do zdarzenia doszło podczas awantury

Dodano: 02.08.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna, podczas awantury z ojcem, ugodził go ostrym narzędziem. Napastnika obezwładnił brat i przekazał policjantom. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna najprawdopodobniej zranił ojca. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Około godziny 18.15, policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubenia, podczas awantury w domu, mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem. Przed domem policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 48-letniemu mężczyźnie. Z uwagi na obrażenia zagrażające życiu, został on przewieziony do szpitala.

W domu policjanci zatrzymali podejrzanego, to 24-letni syn pokrzywdzonego. Mężczyznę obezwładnił i przytrzymał jego brat. Jak ustalili policjanci, 24-latek przyszedł do domu przed godziną 18, był pod wpływem alkoholu. Pomiędzy nim a ojcem doszło do awantury, podczas której ugodził rodzica najprawdopodobniej kuchennym nożem. Tłem były nieporozumienia rodzinne. Agresywnego 24-latka obezwładnił jego brat. W tym czasie żona pokrzywdzonego wezwała służby i udzieliła mu pomocy.
Reklama
Zatrzymany mężczyzna był pijany, badanie wykazało u niego promil alkoholu. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Następnie mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli nóż, którego najprawdopodobniej użył napastnik.

Wyjaśnieniem okoliczności sprawy, zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z wnioskiem o rozważenie zastosowania wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Policjanci doprowadzili do prokuratury zatrzymanego. Prokurator przesłuchał mężczyznę, przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy zastosowała wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rusza Rodzinna Akademia Czasu Wolnego, czyli cykl wydarzeń plenerowych dla dzieci i rodziców

RZESZÓW. Rodzinna Akademia Czasu Wolnego zawita w sezonie wakacyjnym na rzeszowskie place zabaw, boiska i parki.

Rzeszów

Poranna kolizja 5 aut w Rzeszowie

RZESZÓW. Pięć samochodów zderzyło się dziś rano na al. Armii Krajowej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawczyni kolizji, 46-letnia mieszkanka Rzeszowa, została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Rzeszów

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.

Reklama