Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Asseco Resovia ponownie przerywa zwycięską serie Zaksy Kędzierzyn Koźle

Dodano: 18.02.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Historia zatoczyła koło, drugi sezon z rzędu Asseco Resovia przerwała serię zwycięstw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu zapisali na swoim koncie trzy punkty, pewnie wygrywając 3:0! Statuetkę MVP otrzymał amerykański rozgrywający, Kawika Shoji.

W poprzednim sezonie mieliśmy bardzo podobną sytuację – wygrywająca mecz za meczem ekipa z Kędzierzyna-Koźla została zatrzymana przez Asseco Resovię, niemal przy identycznym bilansie wygranych.

Tym razem to jeszcze większe wydarzenie, gdyż jeszcze kilka tygodni temu drużyna z Rzeszowa była pogrążona w tak wielkim kryzysie, że nikt nawet by nie śmiał pomyśleć, że pokonają Zakse w jej hali. Tym zwycięstwem rzeszowianie pokazali jednak, że nadal mogą się liczyć w walce o miejsca w fazie play-off.
Reklama
Na boisku Asseco Resovia zaprezentowała się zapewne tak, jak życzyli sobie tego jej kibice. Rzeszowianie grali z pasją, energią, podczas gdy tych cech oraz przede wszystkim dokładności zabrakło wicemistrzom Polski z Kędzierzyna-Koźla.

Bardzo dobrze grali skrzydłowi Resovii, dobre pomysły na rozegranie miał Kawika Shoji (choć dokładność wystaw nie była najlepsza), a Zaksa cały czas męczyła się z pierwszą akcją oraz popełniała błędy w najprostszych sytuacjach. Właśnie te proste pomyłki pokazywały, że drużyna z Kędzierzyna Koźle nie jest dzisiaj tą drużyną, jaką znamy z perfekcji i kombinacyjnej gry.

Warto także pochwalić doświadczonego Marcina Możdżonka, który grał znakomicie w bloku i dodatkowo nieźle punktował w ataku. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Źródło: PlusLiga
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Rzeszów

Policjanci eskortowali auto z rodząca kobietą do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Strzyżowscy policjanci we współpracy z rzeszowskimi funkcjonariuszami pilotowali samochód z rodzącą kobietą, ze Strzyżowa do szpitala w Rzeszowie.

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Reklama