Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Asseco Resovia rozegrała towarzyskie spotkanie dla WOŚP

Dodano: 08.01.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. We wtorkowy wieczór zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów rozegrali mecz kontrolny z francuską drużyną, Stade Poitevin VB. Nie wynik tego pojedynku był ważny, a zbiórka pieniędzy dla Fundacji WOŚP.

Przerwę w rozgrywkach PlusLigi podopieczni trenera Gheorghe Cretu wykorzystali na mecze kontrolne z nowym zespołem Jochena Schöpsa, Stade Poitevin VB. Wtorkowy pojedynek 3:1 wygrali zawodnicy Asseco Resovii.

Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak wspólnie z wiceprezydentem Rzeszowa, Panem Markiem Ustrobińskim i przedstawicielami SSPS-u podziękował Jochenowi za sześć lat spędzonych w naszej drużynie.

W trakcie spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przebieg spotkania:

Mecz kontrolny rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu zespołów (10:9). Seria zagrywek Mateusza Miki i dobrze wykorzystywane kontrataki sprawiły, że w połowie seta na prowadzenie wyszli zawodnicy Asseco Resovii (16:13). Od tego momentu systematycznie straty odrabiali rywale, którzy doprowadzili do wyrównanej końcówki. Proste błędy rzeszowian, a także punktowe ataki Jochena Schöpsa dały remis po 21. Chwilę później dobrze zafunkcjonował blok gospodarzy (23:21), a premierową odsłonę zakończył Damian Schulz (25:23).

Podobnie, jak pierwsza partia, tak i druga miała wyrównany początek (7:7). Pozytywną serię punktową zawodnicy Asseco Resovii zanotowali przy zagrywkach Łukasza Kozuba (14:12). W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Mateusz Mika, który punktował z drugiej linii (18:15). Załamanie gry rzeszowskich zawodników przyszło w końcówce odsłony, która toczyła się na przewagi. Brak dokładności podopiecznych trenera Gheorghe Cretu sprawiła, że to rywale doprowadzili do remisu po 1.
Reklama
Pojedynczy blok Bartłomieja Lemańskiego dał gospodarzom prowadzenie 3:1, szybko do remisu doprowadzili goście i na tablicy widniał wynik 5:5. W kolejnych minutach sytuacja zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Obydwie drużyny swoje punkty zdobywały seriami (9:7, 10:10). Sporo problemów swoimi zagrywkami sprawił Marca Zopie wyprowadzając swój zespół na pięciopunktowe prowadzenie (15:10).

Niekorzystną serię przerwał Mateusz Mika (16:20), a po chwili dystans punktowy zaczął niwelować serwisami Bartłomiej Lemański (19:20). Od tego momentu trwała wyrównana walka, a set zakończył się po dobrym zagraniu Davida Smitha. Nakręceni dobrą grą goście lepiej rozpoczęli czwartego seta (7:11). Zmiany dokonane przez trenera Cretu dały nowy impuls drużynie. Świetną serią na zagrywce popisał się Kawika Shoji, a na siatce brylowali Marcin Możdżonek i Damian Schulz (12:11). Po chwili swoje zagrywki dołożył Nicolas Szerszeń i to rzeszowianie pewnie kroczyli po zwycięstwo w całym spotkaniu (20:16). W końcówce walkę podjęli jeszcze przyjezdni, jednak efektowny atak Davida Smitha zakończył pojedynek (25:19).
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Trzebosi. 20-letni kierowca trafił do szpitala

RZESZÓW. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjasniają policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy na 11. edycję "Koduj z Gigantami"

RZESZÓW. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.

Reklama