Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Asseco Resovia rozegrała towarzyskie spotkanie dla WOŚP

Dodano: 08.01.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. We wtorkowy wieczór zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów rozegrali mecz kontrolny z francuską drużyną, Stade Poitevin VB. Nie wynik tego pojedynku był ważny, a zbiórka pieniędzy dla Fundacji WOŚP.

Przerwę w rozgrywkach PlusLigi podopieczni trenera Gheorghe Cretu wykorzystali na mecze kontrolne z nowym zespołem Jochena Schöpsa, Stade Poitevin VB. Wtorkowy pojedynek 3:1 wygrali zawodnicy Asseco Resovii.

Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak wspólnie z wiceprezydentem Rzeszowa, Panem Markiem Ustrobińskim i przedstawicielami SSPS-u podziękował Jochenowi za sześć lat spędzonych w naszej drużynie.

W trakcie spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przebieg spotkania:

Mecz kontrolny rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu zespołów (10:9). Seria zagrywek Mateusza Miki i dobrze wykorzystywane kontrataki sprawiły, że w połowie seta na prowadzenie wyszli zawodnicy Asseco Resovii (16:13). Od tego momentu systematycznie straty odrabiali rywale, którzy doprowadzili do wyrównanej końcówki. Proste błędy rzeszowian, a także punktowe ataki Jochena Schöpsa dały remis po 21. Chwilę później dobrze zafunkcjonował blok gospodarzy (23:21), a premierową odsłonę zakończył Damian Schulz (25:23).

Podobnie, jak pierwsza partia, tak i druga miała wyrównany początek (7:7). Pozytywną serię punktową zawodnicy Asseco Resovii zanotowali przy zagrywkach Łukasza Kozuba (14:12). W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Mateusz Mika, który punktował z drugiej linii (18:15). Załamanie gry rzeszowskich zawodników przyszło w końcówce odsłony, która toczyła się na przewagi. Brak dokładności podopiecznych trenera Gheorghe Cretu sprawiła, że to rywale doprowadzili do remisu po 1.
Reklama
Pojedynczy blok Bartłomieja Lemańskiego dał gospodarzom prowadzenie 3:1, szybko do remisu doprowadzili goście i na tablicy widniał wynik 5:5. W kolejnych minutach sytuacja zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Obydwie drużyny swoje punkty zdobywały seriami (9:7, 10:10). Sporo problemów swoimi zagrywkami sprawił Marca Zopie wyprowadzając swój zespół na pięciopunktowe prowadzenie (15:10).

Niekorzystną serię przerwał Mateusz Mika (16:20), a po chwili dystans punktowy zaczął niwelować serwisami Bartłomiej Lemański (19:20). Od tego momentu trwała wyrównana walka, a set zakończył się po dobrym zagraniu Davida Smitha. Nakręceni dobrą grą goście lepiej rozpoczęli czwartego seta (7:11). Zmiany dokonane przez trenera Cretu dały nowy impuls drużynie. Świetną serią na zagrywce popisał się Kawika Shoji, a na siatce brylowali Marcin Możdżonek i Damian Schulz (12:11). Po chwili swoje zagrywki dołożył Nicolas Szerszeń i to rzeszowianie pewnie kroczyli po zwycięstwo w całym spotkaniu (20:16). W końcówce walkę podjęli jeszcze przyjezdni, jednak efektowny atak Davida Smitha zakończył pojedynek (25:19).
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Reklama