Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

Dodano: 14.08.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek na pierwszym treningu przed sezonem 2019/2020. Kolejni dołączą do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych.

Siatkarze Asseco Resovii przygotowania do sezonu rozpoczęli od badań w Katowicach. Po południu spotkali się w Rzeszowie na pierwszych zajęciach, które poprowadził nowy szkoleniowiec rzeszowian, Piotr Gruszka.

Nasz trener na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji dziesięciu siatkarzy: Zbigniewa Bartmana, Damiana Schulza, Grzegorza Kosoka, Bartłomieja Lemańskiego, Marcina Możdżonka, Bartłomieja Krulickiego, Bartosza Mariańskiego, Rafała Buszka, Francuza Nicolasa Marechala i Marcina Komendę. Ten ostatni jednak wciąż pozostaje do dyspozycji trenera kadry Polski i najprawdopodobniej w kolejnych dniach dołączy do kolegów z reprezentacji.
Reklama
Gościnnie będzie z Resovią trenował również rozgrywający Grzegorz Pająk, który pod ewentualną nieobecność rozgrywających, pomoże drużynie w przygotowaniach do nowego sezonu.

Pozostała czwórka siatkarzy Asseco Resovii (Belg Tomas Rousseaux, Australijczyk Luke Perry, Amerykanin Kawika Shoji i Kanadyjczyk Nicholas Hoag) w weekend rozgrywała spotkania kwalifikacji olimpijskich w barwach swoich reprezentacji. Do Rzeszowa dotrą dopiero po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

W pierwszych dwóch tygodniach siatkarze trenować będą w Rzeszowie.Następnie dostaną kilka dni wolnego i pojadą na zgrupowanie do Spały. Pierwsze gry kontrolne zaplanowane zostały na przedostatni weekend września. Start PlusLigi zaplanowano z kolei na 26 października, a Asseco Resovia pierwszy mecz rozegra w Katowicach z GKS-em.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

Rzeszów

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Rzeszów

Na „Dworzysko” zajechały kampery

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” poszerza swoją ofertę

Rzeszów

Policjanci z komisariatu na Baranówce uratowali życie krwawiącemu mężczyźnie

RZESZÓW. Dwóch policjantów z komisariatu na os. Baranówka, pomogło 27-latkowi, który najprawdopodobniej chciał targnąć się na swoje życie.

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Reklama