Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

Dodano: 14.08.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek na pierwszym treningu przed sezonem 2019/2020. Kolejni dołączą do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych.

Siatkarze Asseco Resovii przygotowania do sezonu rozpoczęli od badań w Katowicach. Po południu spotkali się w Rzeszowie na pierwszych zajęciach, które poprowadził nowy szkoleniowiec rzeszowian, Piotr Gruszka.

Nasz trener na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji dziesięciu siatkarzy: Zbigniewa Bartmana, Damiana Schulza, Grzegorza Kosoka, Bartłomieja Lemańskiego, Marcina Możdżonka, Bartłomieja Krulickiego, Bartosza Mariańskiego, Rafała Buszka, Francuza Nicolasa Marechala i Marcina Komendę. Ten ostatni jednak wciąż pozostaje do dyspozycji trenera kadry Polski i najprawdopodobniej w kolejnych dniach dołączy do kolegów z reprezentacji.
Reklama
Gościnnie będzie z Resovią trenował również rozgrywający Grzegorz Pająk, który pod ewentualną nieobecność rozgrywających, pomoże drużynie w przygotowaniach do nowego sezonu.

Pozostała czwórka siatkarzy Asseco Resovii (Belg Tomas Rousseaux, Australijczyk Luke Perry, Amerykanin Kawika Shoji i Kanadyjczyk Nicholas Hoag) w weekend rozgrywała spotkania kwalifikacji olimpijskich w barwach swoich reprezentacji. Do Rzeszowa dotrą dopiero po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

W pierwszych dwóch tygodniach siatkarze trenować będą w Rzeszowie.Następnie dostaną kilka dni wolnego i pojadą na zgrupowanie do Spały. Pierwsze gry kontrolne zaplanowane zostały na przedostatni weekend września. Start PlusLigi zaplanowano z kolei na 26 października, a Asseco Resovia pierwszy mecz rozegra w Katowicach z GKS-em.
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zamknięto Podziemną Trasę Turystyczną. Po otwarciu stanie się drugim „Hydropolis”?

RZESZÓW. Cała inwestycja kosztować będzie prawie 22 mln zł.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa z okazji 28. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Odjazdy autobusu spod Ratusza wykonywane będą o godzinach 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 i 18:00.

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Rzeszów

Wraca temat parkingu dla samochodów przewożących niebezpieczne odpady

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski kieruje do ratusza pismo o wydanie opinii nt. umieszczenia parkingu dla samochodów przewożących odpady niebezpieczne na terenie MPGK.

Rzeszów

Jak spędzić ferie na sportowo w Rzeszowie?

RZESZÓW. 13 stycznia ruszają „Ferie na sportowo", zorganizowane przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Reklama