Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

Dodano: 17.05.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o atakowanie kobiet w centrum Rzeszowa. W ciągu 5 dni w parku przy ul. Pułaskiego zaatakował 4 kobiety. Jedną z nich ranił nożem. Mężczyzna już usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, a prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy.

O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu. Przechodząca przez park przy ul. Pułaskiego kobieta, została bez powodu uderzona w twarz przez nieznanego jej mężczyznę. Kobieta odniosła obrażenia i karetką została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia policjanci zostali poinformowani o kolejnym podobnym zdarzeniu, do którego doszło w tym samym rejonie. Jego okoliczności były podobne, nieznany mężczyzna uderzył w głowę przypadkowo napotkaną kobietę.

Ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu i funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Po kilku dniach w poniedziałek, ataki powtórzyły się, ponownie w parku przy ul. Pułaskiego. Wtedy również bez powodu zostały zaatakowane dwie inne kobiety, z których jedną napastnik zranił nożem w ramię. Na szczęście po opatrzeniu medycznym okazało się, że jej obrażenia są powierzchowne.
Reklama
Wyjaśniający sprawę policjanci podejrzewali, że za atakami stoi ten sam mężczyzna. Zebrane przez nich informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. We wtorek kryminalni zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym mógł posłużyć się w ataku na jedną z kobiet. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu 4 zarzuty naruszenia czynności narządów ciała.

W czwartek nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa skierował do sądu wniosek o zastosowania wobec 24-latka aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Rzeszów

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

RZESZÓW.  Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

RZESZÓW. Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp. Policja poszukuje świadków

RZESZÓW. 19-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Reklama