Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Atakował kobiety w centrum Rzeszowa. Jedną z nich ranił nożem

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o atakowanie kobiet w centrum Rzeszowa. W ciągu 5 dni w parku przy ul. Pułaskiego zaatakował 4 kobiety. Jedną z nich ranił nożem. Mężczyzna już usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, a prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o areszt tymczasowy.

O pierwszym ataku policjanci zostali poinformowani w ubiegłą środę po południu. Przechodząca przez park przy ul. Pułaskiego kobieta, została bez powodu uderzona w twarz przez nieznanego jej mężczyznę. Kobieta odniosła obrażenia i karetką została przewieziona do szpitala.

Tego samego dnia policjanci zostali poinformowani o kolejnym podobnym zdarzeniu, do którego doszło w tym samym rejonie. Jego okoliczności były podobne, nieznany mężczyzna uderzył w głowę przypadkowo napotkaną kobietę.

Ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu i funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Po kilku dniach w poniedziałek, ataki powtórzyły się, ponownie w parku przy ul. Pułaskiego. Wtedy również bez powodu zostały zaatakowane dwie inne kobiety, z których jedną napastnik zranił nożem w ramię. Na szczęście po opatrzeniu medycznym okazało się, że jej obrażenia są powierzchowne.
Reklama
Wyjaśniający sprawę policjanci podejrzewali, że za atakami stoi ten sam mężczyzna. Zebrane przez nich informacje pozwoliły wytypować podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. We wtorek kryminalni zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym mógł posłużyć się w ataku na jedną z kobiet. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mu 4 zarzuty naruszenia czynności narządów ciała.

W czwartek nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa skierował do sądu wniosek o zastosowania wobec 24-latka aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 24-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Reklama