Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

Dodano:

Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
Na zdj. Milena Zima / Materiały prasowe
RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami. Licytacja rusza 17 maja br.

„A[u]kcja Trzy Serca" to charytatywny projekt organizowany przez studentów - członków Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej. Polega on na internetowej licytacji przedmiotów podarowanych przez osoby rozpoznawalne w świecie muzyki, filmu, sportu, polityki, czy biznesu. Następnie pieniądze uzyskane z aukcji są w całości przeznaczane na wsparcie chorego dziecka.

W tym roku, podczas szóstej już edycji, jest nim Milena Zima, która zmaga się z takimi chorobami jak wodogłowie, Zespół Westa, schizencefalia, niedowład czterokończynowy oraz hipoplazja nerwów wzrokowych. Milenka wymaga codziennych rehabilitacji w specjalnym ośrodku, dodatkowo niezbędne są specjalny wózek, ortezy i pionizator, dzięki którym może ona utrzymać prawidłową postawę ciała.
Reklama
Dlaczego A[u]kcja Trzy Serca?

Do pozytywnego przebiegu akcji potrzebne są trzy serca. Pierwsze z nich należy do osoby, która przekazała przedmiot. Drugie serce posiada osoba licytująca przedmiot, natomiast trzecie to organizatorzy przedsięwzięcia, czyli członkowie Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej „Brief” Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas szóstej edycji na licytacji będziemy mogli znaleźć cenne przedmioty od znanych osób ze świata muzycznego, politycznego czy medialnego. Wśród osób i organizacji, które wsparły naszą inicjatywę znajdują się Ewa Chodakowska, zespoły KOMBI oraz Pectus, Maciej Maleńczuk, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Mateusz Morawiecki, Władysław Kosiniak-Kamysz, Górnik Zabrze.

Organizatorzy akcji zachęcają do udziału w licytacji, która rozpocznie się 17 maja i będzie trwać przez miesiąc. Więcej informacji na temat danej inicjatywy znaleźć można w mediach społecznościowych A[u]kcji Trzy Serca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jakich inwestycji miejskich możemy spodziewać się w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa opublikował plany zamówień publicznych na 2019 rok.

Rzeszów

CBŚP i Prokuratora Rejonowa z Rzeszowa zlikwidowali trzy agencje towarzyskie

RZESZÓW, POLSKA. Jak ustalili śledczy z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Rzeszów

RARR podpisuje umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Będą pożyczki z atrakcyjnym oprocentowaniem

RZESZÓW. W wyniku realizacji dwóch projektów łącznie do sektora MŚP w postaci preferencyjnych pożyczek trafi 21 mln zł.

Rzeszów

Zaginęła 19-latka z Rzeszowa. Ostatni raz kontaktowała się z matką będąc w Zakopanem

RZESZÓW. Rysopis: wiek z wyglądu 25 lat, wzrost 180 cm, szczupła budowa ciała, włosy czarne, proste, długie. Oczy brązowe.

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Reklama