Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W ubiegły poniedziałek, 20 kwietnia, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podłożył bombę pod budynkiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie. Mężczyzna korzystał z własnego telefonu komórkowego i na dodatek przedstawił się, dzięki czemu policjanci szybko go namierzyli. Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka w jego mieszkaniu.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu i nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić z jakiego powodu dokonał zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Okazało się również, że podobnego czynu dopuścił się w sierpniu ubiegłego roku.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa. Mężczyźnie przedstawiono zarzut dotyczący zawiadamia o zdarzeniu, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, czym wywołał czynność organu. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat kary pozbawienia wolności.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza budowa Wisłokostrady. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z konsorcjum firm ANTEX II i Wysowa Mosty, które zrealizuje jedną z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie - Wisłokostradę. Już w poniedziałek ma nastapić przekazanie terenu budowy wykonawcy.

Rzeszów

InternetBeta 2023. Kultowa konferencja już po raz 15. w Kielnarowej

RZESZÓW. Na scenie pojawi się ponad 80 prelegentów i prelegentek.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 9 września 2023 r. na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Rozpoczną się prace na drugiej stronie jezdni.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe miejsca z ekologiczną żywnością prosto od rolników

​RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, władze Rzeszowa postanowiły zorganizować nowe miejsca, w których będzie można zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Rzeszów

Pokazy mistrzów fitness i fit kid na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W niedzielę, 3 września 2023 r. na scenie rzeszowskiego Rynku w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się pokaz umiejętności zawodników Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rzeszów.

Rzeszów

Bezpieczny powrót do szkoły. Piknik edukacyjny w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Tematem przewodnim wydarzenia będzie edukacja z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Relacje z imprezy będzie można usłyszeć podczas transmitowanej z placu przy Rzeszowskiej Plazie audycji Radia Biwak.

Rzeszów

"Superbohaterowie" na rolkach przejadą przez Rzeszów

RZESZÓW. W piątek, 1 września 2023 roku w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Tematem przejazdu będą „Superbohaterowie”. Posiadacze najbardziej kreatywnych strojów zostaną nagrodzeni.

Reklama