Rzeszów - Sobota, 23.05.2026
Reklama

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

Dodano: 29.04.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W ubiegły poniedziałek, 20 kwietnia, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podłożył bombę pod budynkiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie. Mężczyzna korzystał z własnego telefonu komórkowego i na dodatek przedstawił się, dzięki czemu policjanci szybko go namierzyli. Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka w jego mieszkaniu.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu i nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić z jakiego powodu dokonał zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Okazało się również, że podobnego czynu dopuścił się w sierpniu ubiegłego roku.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa. Mężczyźnie przedstawiono zarzut dotyczący zawiadamia o zdarzeniu, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, czym wywołał czynność organu. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat kary pozbawienia wolności.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Reklama