Rzeszów - Sobota, 23.05.2026
Reklama

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

Dodano: 29.04.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W ubiegły poniedziałek, 20 kwietnia, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podłożył bombę pod budynkiem Centrum Powiadamiania Ratunkowego przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie. Mężczyzna korzystał z własnego telefonu komórkowego i na dodatek przedstawił się, dzięki czemu policjanci szybko go namierzyli. Funkcjonariusze zatrzymali 56-latka w jego mieszkaniu.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu i nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić z jakiego powodu dokonał zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Okazało się również, że podobnego czynu dopuścił się w sierpniu ubiegłego roku.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa. Mężczyźnie przedstawiono zarzut dotyczący zawiadamia o zdarzeniu, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, czym wywołał czynność organu. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat kary pozbawienia wolności.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Reklama