Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Awantura na os. Biała. Areszt dla 41-latka, który zaatakował nożem byłą partnerkę

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarzut zabójstwa usłyszał 41-letni mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem swoją byłą partnerkę podczas awantury. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 kwietnia, w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Biała w Rzeszowie. Tego dnia 41-letni mężczyzna przyszedł w odwiedziny do swojego dziecka. Po zakończonej zabawie zaczął awanturować się z matką dziecka. Mężczyzna szarpał kobietę i uderzał w okolicę głowy. Kilkukrotnie ranił ją również nożem.

45-latce udało się uciec z domu i znaleźć schronie u sąsiadki, która wezwała pogotowie. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala.

Poinformowani o sprawie policjanci, rozpoczęli poszukiwanie napastnika. Poszli pod dom, w którym doszło do awantury. Tam, przez okno łazienkowe, zauważyli siedzącego na podłodze mężczyznę, który dokonywał samookaleczenia. Mundurowi weszli do środka przez otwarte okno, obezwładnili 41-latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Zatrzymany mężczyzna z wieloma ranami kłutymi został przewieziony do szpitala.
Reklama
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności sprawy oraz zgromadzeniem materiału dowodowego. Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną kobietę i świadków. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Po przesłuchaniu podejrzanego, prokurator przestawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

5 kwietnia, 41-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Reklama