Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

Dodano: 15.05.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Od wtorku od godz. 15:00 do środy do godz. 9:00 pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracowali na miejscu awarii kanalizacji deszczowej, do której doszło na ul. Szopena. Rura, w której wykryto rozszczelnienie, znajduje się na głębokości około 3 metrów pod ww. ulicą. Pracownicy MPWiK wymienili element uszkodzonej rury , a następnie uzupełnili betonem fragment podbudowy ulicy i asfalt.

Ze względu na awarię, na części ulicy Szopena konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ruch obydwoma pasami ma zostać przywrócony w środę (15.05) przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym.

Możliwe opóźnienia autobusów komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że w związku z pracami służb MPWiK przy awarii sieci kanalizacji deszczowej na ul. Szopena, mogą wystąpią opóźnienia w kursowaniu autobusów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Rzeszów

Ratusz może cofnąć decyzję o odwołaniu premiery spektaklu #chybanieja. Teatr Maska pracy nie przerywa

RZESZÓW.  Dziś już wiemy, że decyzja o odwołaniu spektaklu może zostać cofnięta.

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Reklama