Rzeszów - Sobota, 28.03.2026
Reklama

Basen przy ul. Matuszczaka ma już prawie rok. W weekend urodziny, promocje i maraton pływacki

Dodano: 22.11.2023 r.

fot. ROSiR
fot. ROSiR
RZESZÓW. 1 grudnia 2022 roku otwarto przebudowaną pływalnię przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Z okazji zbliżających się urodzin, przygotowano liczne atrakcje dla miłośników wody i sportów wodnych.

Urodziny pływalni przy ul. Matuszczaka odbędą się w najbliższą sobotę, 25 listopada. W programie m.in. pokaz triathlonu, mecz piłki wodnej, pokaz pływacki oraz pokaz skoków do wody.

Dodatkowo, tego dnia w godz. 12:00 – 13:00 będzie możliwość wykonania skoku z wieży, pod okiem trenera skoków do wody. (Każda chętna osoba musi się wcześniej zapisać pod nr tel. 17 7481410).
W niedzielę od godz. 9:00 do godz. 14:00 obędzie się „Maraton pływacki Z SERCEM”. Zapisy dla chętnych wszystkich chętnych a szczegóły i zapisy na maraton, dostępne na stronie www.z-sercem.com lub pod numerem telefonu 602 319 744 .
 
Z okazji urodzin, rzeszowska pływalnia przygotowało również wyjątkową promocję. W dniach 25 i 26 listopada za 3-godzinny pobyt na basenie zapłacimy tylko 1 zł (po przekroczeniu czasu dopłata za każde rozpoczęte 6 minut wynosi 10% ceny biletu).

Basen przy ul. Matuszczaka To jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie. Jego budowa była jedną z największych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie w Rzeszowie. Obiekt powstał przede wszystkim po to, aby stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju sportów pływackich w Rzeszowie oraz całym województwie podkarpackim.
Reklama
Kompleks umożliwia profesjonalny trening skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pływalnia wyposażona jest w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. Takie wyposażenie umożliwia organizowanie zawodów, w tym międzynarodowych.

Na pływalni odbywają się zajęcia klubów pływackich z Rzeszowa. Zawodnicy mogą trenować jednocześnie aż na dwunastu torach o długości 25 metrów. Dużym atutem obiektu jest głębokość mierząca od 1,8 m do 5 m, co umożliwi dodatkowo prowadzenie zajęć z nurkowania oraz piłki nożnej.

Basen przy ul. Matuszczaka wyposażony jest również w salę konferencyjną, siłownię, gabinety fizjoterapeutyczne i miejsca do odnowy biologicznej.

Na obiekcie znajdują się trybuny po dwóch stronach niecki pływalni: północna, która pomieści 325 osób oraz południowa trybuna VIP mieszcząca 70 miejsc na widowni. Powstała także strefa dziennikarska z 30 miejscami wraz z pulpitami komentatorskim i oddzielnym zapleczem sanitarnym.

Budowa nowej pływalni przy ul. Matuszczaka kosztowała blisko 26 mln zł. Została sfinansowana z pieniędzy z budżetu miasta Rzeszowa oraz dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Inwestycję wykonała firma Texom.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Trzebosi. 20-letni kierowca trafił do szpitala

RZESZÓW. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjasniają policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp.

Reklama