Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

25 sierpnia odbędzie się XXXVI sesja Rady Miasta Rzeszowa. W porządku obrad pojawiły się uchwały dotyczące nadania nazw dwóm ulicom.

Rada Osiedla Krakowska-Południe zwróciła się z wnioskiem o nadanie nazwy bocznej ulicy Solarza, tuż przy kościele parafialnym -  ul. ks Andrzeja Rabija „w uznaniu zasług tego wspaniałego Kapłana oraz w związku z 35 rocznicą powstania na osiedlu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny.” Ulica prowadzi głównie w kierunku pływalni „Karpik”, dlatego nie będzie konieczności zmian numerów administracyjnych innych budynków. 

Z kolei Rada Osiedla Staromieście, chce upamiętnić Jana Welca nazywając jedną z ulic jego nazwiskiem. Ulica o której mowa  biegnie od ul. Romana Krogulskiego  w kierunku północno-wschodnim i wybudowana została już kilka lat temu, jednak do dzisiaj nie ma nazwy.
Reklama
Jan Welc podarował swój majątek oraz grunty wsi Staromieście, z przeznaczeniem na ogród oraz pastwisko wiejskie. Po II Wojnie Światowej na przekazanych terenach wybudowano szkołę podstawową oraz Dom Nauczyciela., a w późniejszym okresie boisko "Orlik".  Do dzisiaj wśród mieszkańców Staromieścia funkcjonuje określenie "Welcówka" dla tego rejonu osiedla.

Obydwie propozycje zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi Rady Miasta Rzeszowa.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. 

Rzeszów

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

RZESZÓW. Temat zostanie rozstrzygnięty podczas sesji radnych.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie całkowicie nowy i kryty skatepark? Są takie plany

RZESZÓW. Oficjalnym powodem braku zadaszenia nad obiektem przy ul. Podpromie są wysokie koszty jego montażu.

Rzeszów

Marcin Możdżonek kończy przygodę z Asseco Resovią. Powód: przedłużająca się kontuzja

RZESZÓW. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Możdżonek nie będzie już występował w rzeszowskim klubie.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przenosi się na ul. Bożniczą

RZESZÓW. Radni zaczną w nim pracę najprawdopodobniej od kwietnia.

Rzeszów

Świąteczna choinka zniknęła z płyty Rynku. Trwa demontaż iluminacji

RZESZÓW. Iluminacje świąteczne powoli znikają z przestrzeni miejskiej.

Rzeszów

Podziemne przejście na Dworcu PKP otwarte. Póki co można nim dojść na dwa nowe perony

RZESZÓW.  Od wczoraj na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów.

Reklama