Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

Dodano: 24.08.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

25 sierpnia odbędzie się XXXVI sesja Rady Miasta Rzeszowa. W porządku obrad pojawiły się uchwały dotyczące nadania nazw dwóm ulicom.

Rada Osiedla Krakowska-Południe zwróciła się z wnioskiem o nadanie nazwy bocznej ulicy Solarza, tuż przy kościele parafialnym -  ul. ks Andrzeja Rabija „w uznaniu zasług tego wspaniałego Kapłana oraz w związku z 35 rocznicą powstania na osiedlu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny.” Ulica prowadzi głównie w kierunku pływalni „Karpik”, dlatego nie będzie konieczności zmian numerów administracyjnych innych budynków. 

Z kolei Rada Osiedla Staromieście, chce upamiętnić Jana Welca nazywając jedną z ulic jego nazwiskiem. Ulica o której mowa  biegnie od ul. Romana Krogulskiego  w kierunku północno-wschodnim i wybudowana została już kilka lat temu, jednak do dzisiaj nie ma nazwy.
Reklama
Jan Welc podarował swój majątek oraz grunty wsi Staromieście, z przeznaczeniem na ogród oraz pastwisko wiejskie. Po II Wojnie Światowej na przekazanych terenach wybudowano szkołę podstawową oraz Dom Nauczyciela., a w późniejszym okresie boisko "Orlik".  Do dzisiaj wśród mieszkańców Staromieścia funkcjonuje określenie "Welcówka" dla tego rejonu osiedla.

Obydwie propozycje zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi Rady Miasta Rzeszowa.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. 

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Reklama