Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

Dodano:

fot. Ministerstwo Cyfryzacji
fot. Ministerstwo Cyfryzacji
RZESZÓW, POLSKA. Od 4 marca Polacy będą mogli składać wnioski o wydanie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Projekt wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Urząd Miasta w Rzeszowie informuje mieszkańców o utrudnieniach w związku ze zmianami.

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną z dniem 4 marca 2019 r. planuje się czasowe przerwy techniczne w przyjmowaniu wniosków o wydanie dowodu osobistego w Urzędach Miasta.

W środę 27 lutego czasowo wyłączona zostanie możliwość wnioskowania przez internet o dowód osobisty. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

„Robimy wszystko, by proces wdrożenia skrócić do niezbędnego minimum i by przebiegał bez żadnych zakłóceń” – wyjaśnia Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.
Reklama
W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 11.30.

Od godz. 12.00 do końca godzin otwarcia urzędu nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.

Od 4 marca będzie już można składać wnioski o wydanie dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

„Zakończyliśmy testy, proces szkolenia i informowania urzędów jest w toku. Zależy nam, by ani obywatele, ani urzędnicy nie odczuli żadnych komplikacji związanych z wdrożeniem e-Dowodu” – podsumowuje Marek Zagórski.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rośnie nowy most w Rzeszowie. Zakończono ważne prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trzy dni trwały prace przy instalacji belek w przęsłach nowego mostu Załęskiego. Do ich montażu wykorzystany został specjalny dźwig.

Rzeszów

Przy ul. Sikorskiego powstaje nowy LIDL [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa nowego marketu sieci LIDL w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Mediolanu. Od września trzy rejsy do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. Wizz Air uruchomił nowe połącznie z Jasionki. Od wczoraj różowo-fioletowe samoloty latają do Mediolanu. Jest to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska.

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce. Ruszył przetarg

RZESZÓW/JASIONKA. Ogłoszono przetarg na pierwszą z dwóch strategicznych inwestycji o przeznaczeniu cywilno-wojskowym, czyli budowę drugiego etapu równoległej drogi kołowania oraz pierwszy etap przebudowy drogi startowej w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Prace mają być...

Rzeszów

Kolizja w Głogowie Małopolskim. Sprawca miał 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 39-letni motocyklista doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i miał zakaz prowadzenia pojazdów....

Rzeszów

Fotorelacja z otwarcia przebudowanej ul. Grunwaldzkiej

W niedzielę, 8 września odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej ulicy Grunwaldzkiej. Z tej okazji miasto przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Rzeszów

Trwa przebudowa chodników w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwają prace związane z przebudową chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję realizuje firma OBO Polska, odpowiedzialna za remont ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie, wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami miasta w ramach cyklu #RzeszówToMy. Podczas spotkań poruszane będą tematy zrealizowanych inwestycji, bieżących sprawy dotyczących osiedli oraz planów na przyszłość.

Reklama